Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
ankmanciu

Data nasterii : 28/07/1982
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 34
Localizare : Brasov

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Joi 27 Dec 2012 - 8:09

Monica daca nu crezi in asa ceva de ce ii mai faci detoxifierea???
Restrictia pe detoxifiere este de la lapte = orice lapte chit ca e de soia chit ca e normal.Sa stii si tu ca laptele ingreuneaza ca detoxifierea sa isi faca efectul , ca limfa toxica sa se elimine din creier.Noi nu am renuntat total la lapte ; ii dau o data la 2 saptamani lapte de soia cca 100 ml cu cereale; insa nu fac abuz.Nu fac abuz de carne , mezeluri alexia nu mananca.
Dimineata poate manca paine prajita cu gem, miere.Dupa aceea fructe.La pranz mancare normala si seara de obicei mananca felul 2; plus eu ii mai fac peste f des, spanac insa cu apa nu cu lapte.
Se pot face o groaza doar sa vrei.
Si da Dr.Soescu are cazuri reale de copiii vindecati insa cei cu autism infantil nu sunt 100% vindecati.
De exemplu pe detoxifierea de Antipolio an mai luat in plus : Suprarenales ch 7, Total Cleanse Kidenys si Extract din Seva de mesteacan; Toata ajuta detoxifierea si sustine rinichii ; deoarece la majoritatea copiilor detoxifierea are loc prin rinichi
Pe langa asta noi facem la 2 saptamani Bioterapie si parapsihologie cu Dna Mosneaga Alexandra si din 15 ianuarie incepem si terapia cranio-sacral
Dl dr.Naghiu nu face schema Dr Tinus Smith si componentele detoxifierii nu sunt din schema dansului
Si sa iti mai zic ceva : e bine ca copilul sa aibe reactii adverse deoarece inseamna ca are efect.
Noi am inceput asa in februarie 2012 : detoxifiere de Olinth; detoxifiere antiobiotice; anestezii generale; prevenar; si acuma suntem la antipolio
Schema cu olinth de 3 ori a fost repetata din cauza reactiilor
la antipolio acuma suntem din nou pe schema de repetat deoarece a avut reactii f severe
si noi am avut momente cand au fost 2 pasi inapoi si unul inainte insa am mers mai departe si avem rezultate
trebuie foarte multa apa sa bea si foarte multe fructe ; trebuie sa faci intocmai ce s-a zis.eu nu am incredere in schema dr naghiu pentru ca ma repet nu face dupa dr tinus insa dna dr soescu respecta pas cu pas; se implica foarte mult insa daca si parintele se implica si respecta ce spune dansa.
asa ca daca nu creezi ce faci mai bine opreste-te
Sus In jos
ankmanciu

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Joi 27 Dec 2012 - 8:13

gabi.b a scris:
Eu indraznesc sa spun ca dr Naghiu nu face Terapia CEASE cea a lui Tinus Smits , insa am inteles ca dr Soescu respecta acel protocol intocmai . De aici vin si diferentele intre administrarea de remedii . Sincera sa fiu daca Dr Soescu ar locui mai aproape de noi eu as incerca , dar asa n-am nici o sansa . Naghiu are o schema complexa , si noua ne-a fost foarte greu , mai ales ca Andreea era mare , imi aduc aminte ca la cateva detoxifieri l-am sunat zilnic ca nu mai razbeam cu ea , mereu ne schimba cate ceva in schema si ajungeam pana la urma la o stare mai buna . Daca exista copii vindecati sau nu statistici sigur nu sunt , doar inscrieri ale parintilor , care au aplicat remediile lui Naghiu , dar toti sunt copii foarte mici . Eu as fi curioasa dr Soescu consulta si acum doar in Costanta?

naghiu nu foloseste remediile din olanda.
incearca sa ii scrii doctoritei poate te ajuta

(Complete Elimination of Autistic Spectrum Expression = Eliminarea Completa a Manifetarilor din Spectru Autistic).
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Joi 27 Dec 2012 - 10:18

Stiu Anca , eu stau la distanta foarte mare de Constanta , am auzit de la alti parinti ca dr Soescu vrea (ceea ce e si normal) consultatii dese , e imposibil , eu cred ca prin telefon nu functioneaza ...asa ca stau deoparte deocamdata.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
ankmanciu

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Joi 27 Dec 2012 - 10:54

gabi.b a scris:
Stiu Anca , eu stau la distanta foarte mare de Constanta , am auzit de la alti parinti ca dr Soescu vrea (ceea ce e si normal) consultatii dese , e imposibil , eu cred ca prin telefon nu functioneaza ...asa ca stau deoparte deocamdata.

Gabi noi nu ne-am dus la consultatii in constanta .avem o doctorita homeopata aici f buna care a luat legatura cu dr soescu si i-a relatat exact ce are alexia, ce s-a intamplat si ce constitutie are alexia.dupa aceea i-=am scanat toate analizele si i-am relatat exact ce a fost de cand am decis sa raman insarcinata. ce trataamente a luat alexia, date exacte , ce injectii a facut
toate au fost relatate cu date exacte ziua exacta si reactii avute

prima data a pregatit organismul de detoxifiere si dupa aceea a urmat detoxifierea.este adevarat ca daca nu relatam exact si nu era dr de aici care era doctorita alexiei de aproape un an nu aveam nici o sansa deoarece ii e greu sa ia pacienti asa de departe .insa asa a vrut D-zeu
eu am incredere in ceea ce face chiar daca ne miscam incet cu imbunatatirile .insa cred, fac exact ce mi se spune chiar daca de ex 4 zile mi-a fost greu sa ii dau doar fructe si legume insa am facut cum a zis si toata lumea din casa a mancat ce manca alexia
trebuie sa crezi ceea ce faci cu toata fiinta , sa ai rabdare caci e un drum lung si uneori se revine la comportamentul initial insa acel comportament o sa dispara cand se va incepe urmatoarea doza din detoxifiere sau chiar urmatoarea detoxifiere
o detoxifiere tine o luna dupa aceea pauza o saptamana si dupa aceea in functie de reactiile pe timpul detoxifierii care le notez zi de zi si pe care i le relatez la sfarsitul unei detoxifieri, dna doctor ia decizia daca facem schema de control a detoxifierii respective care tine 2 saptamani sau schema lunga care tine o luna

cat despre naghiu ma repet ca nu foloseste remediile din olanda deci nu are cum sa obtina rezultate
Sus In jos
beddyz22

Data nasterii : 08/10/1984
Data de inscriere : 03/04/2012
Varsta : 32
Localizare : Oradea

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Joi 27 Dec 2012 - 22:38

Buna ziua!
Am citit mesajele despre terapia cease si despre Dr.Radu Naghiu si putin m-am speriat.
Noi facem homeopatie cu Dr.Naghiu aprox.de o luna si eu vad efectele bune:copilul imita,raspunde la nume etc.
El are 2 anisor,peste o luna incepem detoxifierea.
Acum m-am speriat ca citesc ,ca tratamentele lui Naghiu n-au efecte mari,si atunci e bine sa incepem detoxifierea?Pt.ca pana acum e totul in regula,numai ca am citit parerile voastre si acum nu mai stiu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Eu cunosc personal o familie unde copilul a inceput la 2ani homeopatia Cu Naghiu si bineinteles si terapia Aba,iar acum este la clasa intaia la scoala normala fara insotitor.
Astept parerile voastre.Mersi.
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Joi 27 Dec 2012 - 23:05

Nu ai de ce sa te sperii..Citeste despre cum actioneaza homeopatia si ai sa intelegi ca orice reactie negativa e una buna , inseamna vindecare , mai ai inca un drum lung caci organismul se reface in luni poate chiar ani de zile deci mai ai rabdare , e prea devreme pentru ingrijorari . Noi vorbim aici de diferentetele dintre cele doua abordari nicidecum de ineficienta .

Anca iti multumesc de sfaturi , deocamdata nu fac nimic , Andreea are 17 ani si crede-ma am incercat destule , eu sunt multumita de ea asa cum e .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
beddyz22

Data nasterii : 08/10/1984
Data de inscriere : 03/04/2012
Varsta : 32
Localizare : Oradea

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Vin 28 Dec 2012 - 9:42

mersi gabi pt lamuriri.Stiu ca o sa fie si efecte negative,mai mult m-am speriat ca Dr.Naghiu nu este atat de bun cat doamna Soescu.Pt.ca bineinteles vreu sa fim in maini cea mai bune.Mersi frumos
Sus In jos
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Mar 8 Ian 2013 - 1:39

eu am avut sapt trecuta la BCG 1M reactie nasoala rau- cu zvarcoleli, plinsete... zice dr naghiu ca voi avea in per urmatoare un plus pe celelalte arii.. de invatare. o sa vedem.eu as vre sa vad un plus si pe socializare si pe autoservire-- ca suntem cu kaki in urma tot la pampers facem.. dar o sa vedem...

Ma asteptam sa repet doza dar a zis ca nu.
Ce reactii au avut copii la adm vaccinurilor?
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Mar 8 Ian 2013 - 3:56

diana are astfel de reactii "urate" la antivaccinul trimovax dupa denumirea veche si parca trihomix(sau...trihom....in fine) dupa denumirea noua
suntem la a-5-a runda de detoxifiere de vaccinuri si nu mai sunt chiar asa de urate sau de lunga durata reactiile
poate reusim sa ne vedem pe la napocensis cand venim sa facem timp de o luna terapie acolo.
Sus In jos
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Mar 8 Ian 2013 - 3:59

bine. cand ajungi in Buc sa-mi dai de veste . as veni si eu copilul la o sedinta de socializare - caci facem aba acasa. sa vad cum reactioneaza.
Sus In jos
angela

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Mar 8 Ian 2013 - 4:14

o sa iti scriu aici cand stabilesc cu domnul dr. sa mergem
acum sunt prinsa cu comisia si reiinoirea contractului de munca
dar sigur va fii mai in primavara caci acum din doua pulovere si 2 pantaloni deja se umple valiza
si trebuie sa imi gasesc cazare ieftina sau chiar gratuita in bucuresti pt o luna
sunt in discutii cu protectia copilului care poate sa ajute in astfel de situatii
si mai inainte de toate trebuie sa ajung si la timisoara din nou la clinica stomatologica
dar anul de abia a inceput.......
Sus In jos
angela

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Mar 8 Ian 2013 - 4:16

apropo......ani sa nu crezi ca tu vei scapa.....
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat   Astazi la 6:13

Sus In jos

Doctorita Soescu ->terapia CEASE-> cum administreaza remediu homeopat
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: