Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

mergem si noi la DR. Naghiu...

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: mergem si noi la DR. Naghiu...   Joi 16 Sept 2010 - 11:28

Buna tuturor mamicilor...am luat o hotarare si vreau sa ma tin de ea , insa nu prea cunosc multe lucruri despre ceea ce ar trebui sa fac si vreau sa va intreb si pe voi...Am hotarat ca luna urmatoare sa ajung cu David la DR Naghiu :cheers: dar pentru a ajunge la dansul nu stiu cum sa fac....banuiesc ca ar trebui sa-mi fac o programare dar nu stiu unde se afla acest centru sau cabinet ''ma rog unde face dansul consultatiile'' unde trebuie sa ajung , nu stiu adresa ...ar trebui sa am toate actele lui in care dovedeste boala :scratch: chiar nu stiu si sincer nu as vrea sa merg asa fara sa stiu ce ma asteapta :roll: As vrea sa-mi spuneti care vor fi primele reactii ale copilului la inceputul tratamentului pentru a nu ma lua prin surprindere . POATE VOI MA INTELEGETI SI VA ROG SA NU VA SUPARATI PE MINE CA VA CER ACESTE INFORMATII CARE CRED EU CA SUNT DE AJUTOR MULTOR PARINTI CARE VOR SA AJUNGA LA DR. NAGHIU :oops: si de aceea v-as ruga pe voi cele care au infiintat acest forum daca sunt dragute si vor sa posteze un subiect aici pe forum despre tot ce inseamna DR. Naghiu si la cat de mult foloseste tratamentul celor mici...deoarece ma gandesc ca vor mai intra si alti parinti si ar vrea sa stie si ei despre acest subiect
:shock: Va multumesc din suflet si astept raspunsurile voastre!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: mergem si noi la DR. Naghiu...   Joi 16 Sept 2010 - 23:24

Centrul medical NAPOCENSIS din Bucuresti are siteul : http://www.romedic.ro/napocensis-medical-center/medici

aici il gasesti pe dl dr. RAdu Naghiu, se fac programari, evident.
Iti doresc mult succes.....poate iti va fi de folos.

Unii merg bine altii nu..pe acest tratament, asa ca numai incercand poti afla.
Noi am facut aproape doi ani tratamentul si la al doilea val de detoxifieri am fost nevoita sa-l intrerup.Dar repet depinde mult de copil...daca are sau nu agresivitati (este un factor important!).
Noi am fost si la Tinus in Olanda chiar la inceput...cand deja aveam ceva rezultate pe trat. lui Naghiu......in timp am vazut diferentele de conceptie in tratament.Naghiu are rezultate cu copii mai mici..dar nu se stie.INCEARCA !

Cu drag IULIA
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: mergem si noi la DR. Naghiu...   Joi 16 Sept 2010 - 23:28

In prima etapa a tratamentului simptomele se acutizeaza, ii revin ciudateniile mai vechi...!
Dar dupa aceea se diminueaza simtitor...acum depinde de multi factori cu detoxifierile de vaccinuri cum va reactiona.
Dl Dr este un tip de treaba si il poti suna des pentru a urmari recatiile in timp si a fi corectate, este deschis si altor idei si produse, citeodata le combina.

Nu stiu ce as putea sa iti spun mai multe.....DEPINDE de COPIL, si de voi!
Tratamentul homeopat este un tratament de durata..si va trebui sa fii foarte atenta la schimbarile (uneori subtile) care intervin, poate ar fi bine chiar sa tii un mic caiet de observatii.

Iulia
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: mergem si noi la DR. Naghiu...   Vin 17 Sept 2010 - 3:15

MULTUMESC IULIA sper sa ma descurc odata cu inceperea tratamentului! MI-am propus sa incerc si aceasta metoda deoarece am auzit numai vesti bune despre tratament si pareri la fel de bune despre DL. Doctor. Mai iau in calcul si faptul ca DAVID este inca mic (2ani si 8 luni) si ma gandesc ca sunt sanse mari ( asa m-a asigurat si medicul) ca el sa se recupereze si sa devina un copil normal. NOI facem si ABA de cateva luni si pana acum se descurca destul de bine , eu sunt foarte incantata de evolutia lui de pana acum :) si sper ca in combinatie cu tratamentul sa iasa si mai bine :cheers: . Am incredere in primul rand in D-ZEU si in DAVID in sansele lui de vindecare! TOTUSI MA VOI INCARCA CU PUTERI PENTRU ORICE MA VA ASTEPTA...SPERANTA RAMANE IN SUFLET ORICE AR FII!!!
EU te pup esti o draguta si sper sa intri pe mess sa putem vorbi mai multe despre subiect! MULTA SANATATE! :sunny:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: mergem si noi la DR. Naghiu...   Vin 17 Sept 2010 - 4:04

Spune-mi tu ce adresa ai....
Ma bucur ca ai reusite prin terapie ...sa stii ca e BAZA!
Acum e momentul sa demarati ce puteti ca sa "recupereze' ce se poate si cum.Sa de Domnul sa aveti rezultate foarte frumoase in combinatie cu tratamentul...la noi nu a mers decit un an.

Cu drag IUlia
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: mergem si noi la DR. Naghiu...   Vin 17 Sept 2010 - 6:23

ADRESA MEA ESTE WWW.adytzyk23@yahoo.com Ma gasesti online zilnic!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: mergem si noi la DR. Naghiu...   

Sus In jos

mergem si noi la DR. Naghiu...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: