Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

PE ORICE TEMA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: PE ORICE TEMA   Vin 3 Sept 2010 - 1:06

Da..aici e locul sa deschideti si subiecte pe alte teme , decat cele
aflate pe forum . Atentie mare! Cititi toate topicurile pana in josul
forumului si daca aveti vreo intrebare care e legata strict de vreun
subiect al forumului , puneti-o acolo si nu aici . Aici , daca vreti si
va trece prin cap putem vorbi despre soti (de ce nu?) despre ..vreme ,
despre experientele noastre in afara vietii de ,,mamica cu copil
autist,,. despre ce culoare mai avem la par ...etc ..
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Varsta : 42

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Vin 3 Sept 2010 - 4:15

eu tot bruneta sunt la par...nu ma vopsesc , nu am nici un fir de par alb,am parul lung si il port mai mult impletit sau in coc...
pe crinuta am tuns-o, ii sta foarte bine...nu se poate pieptana singura,acum se descurca ... :)

Ultima editare efectuata de catre speranta in Vin 3 Sept 2010 - 8:12, editata de 1 ori
Sus In jos
http://autism.forumactual.com
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Vin 3 Sept 2010 - 6:30

si eu am parul mai lung dar cu urme de suvite blonde pe care le-am facut acum 2 ani
sa mai creasca un pic si daca il tund pana la nivelul urechilor vor disparea cu totul
pe diana o tund in fiecare primavara baieteste din cauza caldurii si a faptului ca nu ma lasa sa il prind in coada
apropo, am uitat sa mai scriu la jurnalul dianei :roll:
nu am scris nimic despre drumetiile facute in vara asta
si au fost destule....
sa nu ma certati :P
Sus In jos
jolinutza

Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 29
Localizare : resita

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Vin 3 Sept 2010 - 15:56

CE MAI FACETI FETELOR,MERSI GABI CAAI DESCHIS TOPICUL CA SA PUTEM VORBI!
CE FAC COPILASII?

VA PUP PE TOATE,EU MAINE PLEC 2 ZILE LA TARA,DAR LUNI REVIN SA VORBESC CU VOI
Sus In jos
http://copilulmeufrumos.forumers.ro/
jolinutza

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Vin 24 Sept 2010 - 15:31

bine v-am regasit fetelor,nu am mai intrat de mult,am probleme,acum am un deces in familie,bunicul sotului meu,de cateva saptamani tot sunt in priza,ianis a fost racit,inca mai este,sunt obosita psihic...off,sa nu va indispun si pe voi,mai bine nu mai scriu despre asta,
ani,ce mai faci,gabi,la fel,speranta...?
ce fac copilasii,voi?
mi-era dor sa intru sa vad ce mai faceti,
va pup si sper sa mai ajung pe la voi curand!
Sus In jos
iulia

Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 49

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Sam 25 Sept 2010 - 5:54

Fetelor...stiu ca avem probleme mari de rezolvat dar voi cum va relaxati?
Sa nu uitam ca NOI suntem foarte importante...si trebuie sa avem grija si de noi.....eu de exemplu ascult muzica , ma mai intilnesc din cand in cand si cu fostele mele colege de servici cu care ne distram la o cafea....
Cand pot mai citesc....de obicei carti spirituale acum :D

.....in vremurile tineretii mai desenam....acum ciu-ciu....

si nu ar strica niste masaje profesionale.......
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Sam 25 Sept 2010 - 6:22

Iulia..pai si eu ascult muzica , e singurul lucru care nu costa si ma relaxeaza si-mi place. In ultimele luni m-am apucat de construit pagini web , asta in putinul timp care il am la calculator , ma relaxeaza foarte mult.....mai am si forumul acesta fara de care n-as putea trai , a devenit parte din viata mea , imi place sa vorbesc cu fetele de aici...Din astea fac eu , sincera sa fiu as face un pic de miscare dar nu ma tin buzunarele Uite ca ne-a scris si JOlinuta , mai sus , e o mamica ce are un forum de copilasi mici . Atunci cand am construit acest forum , am intrat peste ea , la ea pe forum si am intrebat-o cum sunt gazdele pe aici...Jolinuta suntem bine am inceput scolile si alergaturile , vezi tu...incercam sa ne relaxam sau cel putin ne impartasim ...idei..de relaxare
Sus In jos
angela

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Sam 25 Sept 2010 - 9:57

eu ma relaxez de dimineata cand e diana la gradi
merg cu mamicile de dimineata la cafea
mai merg in weekenduri cu sotul in diferite orase unde are concursuri
si mai nou trag o fuga pana la oradea :D :D .
Sus In jos
ani

Data nasterii : 28/02/1981
Varsta : 35
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Joi 4 Noi 2010 - 4:16

Sa o iau pe rand:de vopsit nu m-am vopsit niciodata,sunt satena la par,sunt obsedata de parul lung.Nici pe cris nu am tuns-o vreodata,are parul pana la fund dar ii place asa.Ma relaxez aici pe forum discutand cu voi si imi plac plimbarile lungi prin oras cu sotul si cu copii.Ca oricarei femei imi plac cumparaturile dar din lipsa fondurilor momentan ma abtin.Si mai imi place sa beau ness dar cu moderatie(o cana/zi,maxim doua)In schimb nu-mi place sa stau singura in bucatarie. :oops:
Sus In jos
ani

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mar 23 Noi 2010 - 11:25

Apropo am recitit ce a scris Iulia....ca desena in tinerete.Eu scriam povesti de dragoste.Si chiar erau reusite,o parte mi le-a comfiscat profa de romana,avusesem o ideie ''geniala'' si era musai s-o scriu si asa m-a prins.A incercat ea sa ma incurajeze mai departe dar nu le-am mai carat la scoala,ma temeam ca mi le ia iar.A avut mama grija odata sa-mi ordoneze caietele de scoala si asa am ramas fara celelalte.Apoi nu am mai scris decat prin jurnale....pe care mama le citea in loc de ziar.Cand am descoperito am plans mult,nu ca as fi scris cine-stie-ce,dar ma durea ca nu aveam intimitate.Am renuntat si la jurnale.Cam asa a fost tot timpul am renuntat la placerile mele din cauza celorlalti.Acum ma cicaleste sotul cu ness-ul,la ce-mi trebuie?Eeee...uite asa vreau eu,sa nu renunt desi nu-i musai sa beau.Macar placerea asta daca alta nu.
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mar 23 Noi 2010 - 12:10

Fa-ti un blog daca-ti place sa scrii..e la moda , asa poti sa te reapuci de un lucru , sa faci ce-ti place de fapt ... :cheers:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mier 24 Noi 2010 - 1:44

asa este ani :P GABI are dreptate , e o idee foarte buna ...cu ocazia asta mai uiti un pic de ale tale si chiar sunt nerabdatoare sa-ti citesc povestile de dragoste :flower: :bounce:
Sus In jos
ani

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Joi 25 Noi 2010 - 23:14

Nu cred ca mai pot scrie acum povesti de dragoste,atunci eram tare visatoare,acum m-am maturizat.
Haideti sa va zic despre ziua de ieri.Am avut o ora de lucru cu copii la gradinita la Cristina.La ora 16.00 ne-am strans pentru prima data toti parintii la gradinita,a fost o initiativa a doamnelor educatoare.Am stat fiecare langa copilul lui,am format impreuna cu copilul o echipa si fiecare trebuia sa facem cate o plansa despre toamna.Noi am fost echipa frunzelor.Altii au fost echipa fructelor,florilor,legumelor.
Am decupat eu trunchiul de copac dintr-o frunza,Cris a dat-o cu lipici,ma rog si pe mine :D :D ,apoi am lipit-o pe foaie iar alta frunza intreaga am pus-o ca si coroana copacului.Am mai facut inca un copac apoi am decupat tot eu frunzulite mici(dintr-o frunza mai mare,evident)pe care le-am pus ca si cum ar fi cazut din el.La final ma puteam lipi si eu de foaie,dar a iesit ceva frumos.Era asa incantata Cris ca am facut noi doua echipa.....ma pupa continuu,de atata bucurie mi-a pus pesula cu lipici drept in frunte,mai-mai sa ma darame dupa scaunel. :geek: Ne-am simtit bine,asta a contat.La final am discutat si de banii pt mos Nicolae si mos Craciun,apoi parintii au dorit sa discutam de banii pt cadoul doamnelor.Daca pentru copii dam 10 lei pt mos nicolae si 30 de lei pt mos craciun,ei..bine pt doamne se strang 50 lei.Deci facand un calcul ulterior se strang 1400 lei pt doamne.Ma intreb totusi ce vor sa le ia?Cineva a propus 20 de lei dar ceilalti au sarit in sus.La voi cum este?
Sus In jos
rodicac

Data nasterii : 19/03/1971
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 45
Localizare : Cugir

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Vin 26 Noi 2010 - 0:52

La noi se dau cam asa 15 lei ptr. copii de mos craciun si 10 lei ptr. doamne ear de mos Nicolae nimic deocamdata daca voi putea le voi lua eu ceva fiecarui copil eu nam cu cine sa ma inteleg +ca mai avem 2 copii a caror printi nau trecut pe la sc. in 2 ani de 2 ori mam gindit sa le eau cite un suc cu paiu cite o prtocala si ceva dulce de[ mos nicolae] de mos craciun cica le cumpara doamna carti de povesti si in rest se mai discuta. :santa:
Sus In jos
jolinutza

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Joi 2 Dec 2010 - 8:23

buna fetelor,ce mai faceti voi?
Eu am avut niste mici probleme de sanatate,dar sau rezolvat,acum sunt bine,Ianis e tot mai nazdravan pe zi ce trece,face prostioare o gramada!
Ma tot gandeam sa intru sa va salut,dar....scuzele mele pentru absenta indelungata!
Va pupic
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Joi 2 Dec 2010 - 10:51

Speram ca esti bine..joly . Eu am tot intrat pe la voi sa te ,,intalnesc ,, pe chat ( atunci cand era jos) dar eram mereu in contratimp , probabil ca erai si tu ..bolnava , de n-ai intrat . Parca e mai ,,animat,, si la voi chatul , de cand l-ai pus sus . Si noi l-am mutat deasupra , acolo jos era aproape invizibil . Noi suntem bine , cu multe pe cap , terapie si ne pregatim de sarbatori ...Daca ai nevoie de link pentru zambarete ti-l dau
Sus In jos
camel

Data de inscriere : 31/07/2010

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Joi 2 Dec 2010 - 11:55

aici fiind un topic de teme mai 'lejere'...sa le vedeti azi la intalnirea de la asociatie pe gabi, simo, iulia ...ordinea numelor e aleatorie..dar erau toate de un podium de mamici "la moda, aranjate'....nu zicea nimeni ca au trecut in viata asta prin ce au trecut..toata admiratia pt ele

pacat ca singurul admirator masculin era numai emil..ar fi avut mai multi ce vedea

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Joi 2 Dec 2010 - 12:12

Bravo lor!Asa i trebuie,daca esti neingrijita dai impresia ca pleci capul pt vreo vina.
data viitoare fa-le o poza cami!
Sus In jos
camel

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Joi 2 Dec 2010 - 12:33

au poze..ca a facut dra asistent social de la asociatie..numa sa le posteze fetele

Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 49

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mar 21 Dec 2010 - 2:10

Am avut un sfarsit de an la Asociatie MINUNAT, de-a dreptul!
Am avut Mos cu cadouri si multi copii si adoloscenti bucurosi de eveniment.
Toata lumea s-a simtit foarte bine...si s-au facuuuut la poze cu mosul ca si la HOLLIYWOOD.....
..pupaturi multe cu toata lumea, strans in brate si urari peste urari.....intr-un cuvant absolut frumos.
Acum copii se simt acasa acolo si parca isi revendica spatiul

Va trimitem de aici de la ORADEA multe pupaturi....
Sus In jos
camel

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Sam 26 Feb 2011 - 1:06

http://www.adevarul.ro/locale/oradea/Cursuri-aerobic-weekend-oradencele-invidiat_0_429557508.html#commentsPage-1

pt mamicile din oradea care au timp duminica
sunt si ceva cursuri pt copii, eu personal nu i-am inscris pe ai mei, nu ar face fata

Data nasterii : 01/04/1968
Data de inscriere : 25/08/2010
Varsta : 48
Localizare : Arad (Lipova)

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mar 1 Mar 2011 - 2:49

O PRIMAVARA MINUNATA TUTUROR!
Va doresc, din tot sufletul, ceea ce-mi doresc si mie: ca aceasta primavara sa ne aduca implinirea tuturor dorintelor si sperantelor.
Dumnezeu sa ne ocroteasca si sa ne poarte de grija noua si celor dragi, aducandu-ne Lumina si Dragoste!
Va imbratisez cu mult drag.
Nina
Sus In jos
angela

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mar 1 Mar 2011 - 4:53

multumim ,nina
o primavara frumoasa si tie
si te mai asteptam pe la noi
Sus In jos
camel

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mier 6 Apr 2011 - 7:38

poate sunt parinti interesati in oradea:

Elevilor din clasele întâi și a cincea li se fac gratuit investigaţii medicale, decontate din bugetul local. Peste 3.600 de elevi orădeni vor beneficia de acest program.
Școlarilor li se va face hemoleucograma, examenul coproparazitologic, examenul oftalmologic şi audiograma. Consiliul Local Oradea a alocat pentru programul anual de screening al stării de sănătate a elevilor din clasele întâi și a cincea suma de 110.000 de lei. "S-a aprobat efectuarea următoarelor investigaţii medicale: hemoleucograma, examenul coproparazitologic, examenul oftalmologic şi audiograma, pentru un număr de 3.614 elevi din clasele întâi şi a cincea din municipiul Oradea, în anul şcolar 2010-2011. De asemenea, s-a aprobat suportarea cheltuielilor de transport al elevilor la şi de la unităţile furnizoare de servicii medicale, din bugetul alocat acestui program", spune Mirela Macra, reprezentantul Primăriei Oradea.

http://www.adevarul.ro/locale/oradea/Scolarilor-analize-gratuite-decontate-bugetul_0_457754431.html

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Mier 6 Apr 2011 - 7:41

info pt vizite mai inedite:

Turnul Primăriei a fost deschis turiștilor

Timp de două luni, accesul în Turnul Primăriei este gratuit, urmând ca de la 1 iunie să se perceapă o taxă de 5 lei pe persoană sau 3 lei pe persoană, în cazul grupurilor organizate mai mari de 10 persoane.
Turnul Primăriei a fost deschis publicului ieri, când aproximativ 50 de persoane au vizitat cel mai nou obiectiv turistic din Oradea. Astăzi, alte 40 de persoane au urcat cele 250 de trepte pentru a vedea orașul de pe Criș de la înălțime.
Vizitarea obiectivului turistic se face în grupuri programate, de maximum 15 persoane, doar cu ghidaj de specialitate. "Momentan însoţirea vizitatorilor în turn este asigurată de personalul de deservire al primăriei, urmând ca în perioada imediat următoare, ghidajul să fie asigurat de o persoană specializată", spune Mirela Macra, reprezentantul Primăriei Oradea.În Turnul Primăriei, la cota cea mai înaltă, este amplasat un telescop care funcţionează cu monede de 50 de bani.
Vizite doar cu programare
Orădenii sau turiștii care vor să viziteze Turnul Primăriei, trebuie să se programeze cu cel puțin o zi înainte. Programările se fac prin telefon, la numărul 0259.437.000 begin_of_the_skype_highlighting 0259.437.000 , zilnic între orele 7.30-15.30 sau prin email - primarie@oradea.ro. Programul de vizite este de vineri până duminică între orele 9.30 - 16.30 (pe perioada sezonului rece) și între orele 9.30 - 19.30 (în perioada sezonului cald). "Turnul Primăriei se poate vizita şi în cursul săptămânii, de luni până joi, pe baza unei programări anticipate", a precizat Mirela Macra. .
Închis de sărbătoriTurnul va fi închis înzilele de sărbători legale: 1 şi 2 ianuarie, prima şi a doua zi de Paşte, prima şi a doua zi de Rusalii, 15 august, 1 Decembrie, prima şi a doua zi de Crăciun. Primăria Oradea nu percepe taxă pentru fotografieri şi filmări video, însă fotografierea şi filmările profesionale în cadrul muzeului turnului se fac pe bază de solicitare scrisă, cu cel puţin o săptămână înainte de realizarea acestora."Nu se pot realiza fotografii şi filmări pentru evenimente cu caracter privat: nuntă, botez etc", a mai adăugat reprezentantul primăriei.
Regulile de vizitare
Cei care vor să urce în turn au de respectat următoarele: să asculte regulile de acces şi vizitare stabilite de către administrator, să prezinte biletul de acces la intrare, să folosească garderoba pentru haine şi bagaje, este interzis accesul cu mâncare şi băutură în Turnul Primăriei, este interzis părăsirea grupului pe parcursul vizitei, este interzis aruncarea cu diverse obiecte de la înălţime și expunerea peste balustradă. Vizitarea turnului, nu este recomandată persoanele care au rău de înălţime !
Renovat pentru turiști
Turnul Primăriei face parte dintr-un monument istoric, construit în anii 1902-1903 de arhitectului Rimanoczy Kalman. Renovarea a fost făcută pentru a introduce turnul în circuitul turistic al orașului și s-a realizat după schițele arhitectului Ernest Pafka. Alături de renovarea scărilor vechi de peste o sută de ani s-au construit trepte noi de acces în turn, de la parter până la etajul al doilea și s-a reparat mecanismul ceasului. Renovările au început în luna mai a anului 2010 iar investiția se ridică la peste 40.000 de euro. De acum, turiștii și orădenii se pot bucura de panorama orașului de la o înălțime de 46 de metri.

MesajSubiect: Re: PE ORICE TEMA   Astazi la 11:47

Sus In jos

PE ORICE TEMA
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul unui parinte. :: Diverse.-
Mergi direct la: