Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

suntem la inceput de drum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
luminitazafiu

Data de inscriere : 26/12/2013

MesajSubiect: suntem la inceput de drum   Dum 9 Mar 2014 - 22:02

Buna dimineata.Suntem din Braila , baietelul meu are 1 an si 4 luni si acum cateva zile am obtinut un diagnostic , de fapt 2  ,medici diferiti, tulburare pervaziva de dezvoltare la debut  si tulburare globala de dezvoltare cu mentinerea  sub obs ptr tulburare spectru autist.Facem kinetoterapie de aprox 2 luni zi de zi ,avem si pr motorii , am incercat terapie aprox 20 ore dar se pare ca terapeutul nu ne era potrivit si suntem in cautare de noi oameni cu care sa lucram.Ma intereseaza daca mai sunt cazuri in sit noastra ma refer la varsta apropiata de cea a baiatului nostru si cum actioneaza si alti parinti.Citeam din situatiile prezentate anterior si nu puteam sa nu remarc ca aproape in fiecare caz declansarea simptomelor este legata de vaccinuri , si in caz nostru el a avut o evolutie normala pana la vaccin de 1 an , la 1 ani si 2 luni am constat o deteriorare grava a starii lui ,atat pe plan fizic cat si psihic.
Sus In jos
adelina

Data de inscriere : 22/10/2014

MesajSubiect: Re: suntem la inceput de drum   Joi 23 Oct 2014 - 12:12

daca medici asa vau sp... noua pana la 2 ani nu ni sa sp nimic clar far daca e sa fie vb de autism...fiti puternica si mergeti inainte faceti tot c puteti sa aduceti pe i linie de plutire e o lupta grea dar poate fi carsigata. multe sanatate
Sus In jos

suntem la inceput de drum
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Sa facem cunostinta.-
Mergi direct la: