Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Mentat de la Himalaya

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
iulia2014

Data de inscriere : 05/12/2013
Localizare : oradea

MesajSubiect: Mentat de la Himalaya   Lun 24 Feb 2014 - 12:10

Buna dragi mamici,
ce parere aveti de Mentat pt un copil de 2,5 ani. Tocmai ma pregateam sa plasez pe net o comanda de Pure DHA si ma bate gandul sa iau si Mentatul. Dar mi-am zis ca ar fi mai bine sa ma consult cu voi inainte.Mersi mult.
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Mentat de la Himalaya   Lun 24 Feb 2014 - 21:34

Iulia e ok , dar foarte greu de administrat . Cumpara-l si veziu dupa . Eventual il iei tu daca lui Cristi nu i-l poti da  

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
nico_g

Data nasterii : 29/05/1972
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Mentat de la Himalaya   Mar 25 Feb 2014 - 1:34

I - am dat şi eu băiatului, pe la 4 ani şi ceva - 5 ani, că atunci am auzit de Mentat. A fost ok mai ales în combinaţie / alternanţă cu ulei de peşte şi calciu+magneziu+zinc, şi am repetat în mai multe cure cu rezultate bune (în sensul că a devenit ceva mai atent, stabil în activităţi, "conectat" la mediu, fiind mai uşor de lucrat cu el), până vara trecută când i-a provocat o stare de anxietate, nervozitate, plângea foarte uşor şi l-am întrerupt. Minuni nu face nici un medicament, dar merită încercat, sub rezerva de a-l întrerupe imediat ce observi ceva în neregulă ("imediat" însemnând că mai încerci o zi două în ideea că ar coincide cu alt motiv de a merge prost sau e ceva trecător şi dacă totuşi persistă eventualele semne că nu îi face bine şi excluzi alte cauze, să întrerupi). La Mentat dezavantajul ar fi gustul şi mirosul respingător, dar am avut "norocul" ca cel mic să prefere pastilele (oricât de groaznice ar fi!) zdrobite şi dizolvate în apă (într-o lingură, apoi bea apă din pahar), decât siropurile dulci sau cu arome de fructe care îi făceau greaţă.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Mentat de la Himalaya   Astazi la 23:42

Sus In jos

Mentat de la Himalaya
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: