Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Corra

Data de inscriere : 24/12/2011

MesajSubiect: Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit   Mar 8 Oct 2013 - 3:36

Buna fetelor,

As avea o intrebare: Exista injectii cu methyl B 12 in Romania? Pe internet nu se gasesc decat sprayurile nazale Methyl B12, care nu au aceeasi eficacitate. Injectiile se pare ca se situeaza pe locul 2 in topul celor mai bune tratamente pentru autism, dupa detoxifiere (chelare), iar pe locul 3 este dieta fara gluten si caseina. Se face tot mai multa referire la aceste injectii la toate conferintele si in toate studiile, de vreme ce 72% din parintii chestionati de ARI au observat efecte pozitive. Un procent foarte mare, chiar nu-l poti trece cu vederea. Stie cineva cum le putem obtine?
De asemenea, a incercat cineva detoxifierea cu argila bentonit?

Eu as vrea sa-mi comand suplimente de pe site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] poate mai intereseaza pe cineva. Foarte populare sunt produsele: Super Nu Thera (vitamine si minerale), probioticele ThreeLac, enzimele digestive Betaina HCI cu Pepsina, BioChelat si Kids Clear Detoxifying Clay.
Sus In jos
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit   Mar 8 Oct 2013 - 4:33

Corra aici le gasesti

http://www.farmacialegnani.com/Autism/Prodotti.aut.php
 le trimit si prin posta rapida insa te spafuiesc sa vb cu un medic  care sa ti spuna cum sa le faci.
Eu am spray sublingual cu Methyl B 12  din SUA - l-am dat de 3 ori in 2 ani copiluili dar ultima data  l-a agitat asa de rau ca am renuntat.

Despre  detoxifierea cu argila... e  o cacialma . .. nu ajuta la copii cu autism. ar fi fost prea frumos ... nu-ti pierde vremea cu ele... cerceteaza chelarea cu acid alfa lipoic al lui Cutler...    am mai scris eu mai demult pe site despre ea, eu am cercetat dar mi-a fost teama sa incep./
sau cu clorela  - desi e controversata....

Daca  te apuci de methyl B 12 spune-ne si noua cum merge...
Sus In jos
Corra

MesajSubiect: Re: Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit   Mar 8 Oct 2013 - 5:20

Mersi mult, monica, sunt superfericita ca am de unde sa le comand. Dar sunt curioasa de ce nu le-ai incercat si tu. Despre spray-urile cu Methyl B12 am citit si eu ca agita si ca sunt ineficiente. Stiu cum se fac injectiile, nu pare foarte greu, am urmarit un video in care un medic Kurt Woeller explica foarte detaliat in ce consta, le poti face si in somn, copilul nu simte nimic, nu sunt deloc dureroase.

In legatura cu argila, se pare ca doar cea bentonit este buna si nu orice tip, nu stiu de care ai incercat tu, dar, oricum, n-o sa ma rezum numai la argila.
O sa va tin la curent dupa ce voi incepe tratamentele. La noi merge foarte greoi limbajul, inceputul a fost promitator, dar progresele sunt ingrozitor de lente acum, aproape de 3 ani, de aceea incep sa-mi indrept atentia tot mai mult inspre tratamentele biomedicale.
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit   Mar 8 Oct 2013 - 5:40

incearca si cu ascorbyl palmitate - am mai scris..   nu am incercat pt ca  sunt injectii si copilul se sperie
   apoi mai este DMG, TMG  am mai auzit ca fac minuni la unii...
ai  folosit produsele de la ourkidasd? caci vad ca le-ai pus in mesaj..
cum au fost?
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit   Mar 8 Oct 2013 - 5:48

Apropos de metilare, eu I-am facut testul genetic al genei MTHFR  si are o mutatioe genetica dar e comuna  multor oameni.   si homocisteina si acidul folic. Poate n-ar fi rau sa-i faci asa ceva se pare ca este o problema de metil;are in cazul unor copii .. insa, vezi tu, la mine, desi are aceasta mutatie genetica, Mtehyl B 12 n-a facut mare branza decat ca l-a agitat.
E o addevarata epopee cu cu gena asta a MTHFR  gasesti pe net un medic care povesteste I-am, scris si eu dar dupa primul mesaj  n-a mai scris cred ca vroia bani on line.
La noi nu s epricepe nimeni. toti  o leaga de  alte tulburari nicidecum de autism  deci un tratament correct n-ai cum sa il ai din Romania.

Daca ai bani si vrei sa faci  niste analize, incearca in Belgrad, e un centru  ce trimite analize la GPL - in SUA  ( great plain Laboratories ) poti sa faci si o analiza minerala tisulara .. .
Sus In jos
Corra

MesajSubiect: Re: Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit   Mar 8 Oct 2013 - 7:53

Pai n-a facut mare branza tocmai pentru ca e vorba de spray si nu de injectii. Diferenta este foarte mare. Dr. Neubrander spune ca e normal ca si injectiile sa provoace agitatie la inceput, dar asta nu trebuie sa ne determine sa renuntam. Prefer un copil agitat si hiperactiv, dar cu un limbaj functional si constient de ceea ce se intampla in jurul sau. Si oricum, asa cum am scris mai sus, injectiile nu-l vor speria pentru ca nu sunt dureroase. Merita sa incerci si tu. Oricum, nu sunt sigura ca le voi putea procura fara reteta. Se pare ca va trebui sa mai fac si o vizita pe la doctor (asta, daca va fi dispus sa-mi dea o reteta)

Cat despre analize, consider ca sunt o pierdere de timp si de bani. Prefer sa incerc acele optiuni care par sa fi functionat la majoritatea. Mersi pentru toate informatiile.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit   Astazi la 11:40

Sus In jos

Injectii cu Methyl B12 si argila Bentonit
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: