Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Nu mai raspunde la nume.

In jos 
AutorMesaj
beddyz22

Data nasterii : 08/10/1984
Data de inscriere : 03/04/2012
Varsta : 33
Localizare : Oradea

MesajSubiect: Nu mai raspunde la nume.   Vin 9 Aug 2013 - 12:04

Buna seara.
A aparut o problema din pacate,nu mai raspunde la nume? Dupa luni de zile cand era totul in regula,acum iar numai raspunde.
Am inceput cu el iar programul raspuns la nume;-fata in fata cu recompensa si raspunsul este aceea ca pune recompensa intre ochii lui si spune Rafael, apoi zambeste.Tot asa de la distanta repeta numele si nu se uite la noi. Eventual cand nu sunt in camera si strig atunci vine. Contactul vizual ahh, nu pot sa spun ca sunt multumita,spun uite te la mine si repeta propozitia.Toate lucrurile astea face mai ales cu mine,ma gandesc ca si din cauza ca poate ziua este doar cu mine aproape.
Stie ca el este Rafael, daca intreb cine e pe poza spune ca Rafael si arata spre el, daca intreb cum te cheama raspunde frumos Rafael.
Ce pot sa fac in aceasta situatie?
In rest totul merge bine in terapie, uneori ma surprinde cat de mult stie si cat de smecher mic a devenit. Acum daca spun din greseala pt el Rafael este un bebe se uite la mine si spune zambind baietel. Daca puteti va rog dati-mi ceva sfat.
Mersi frumos.
Sus In jos

Nu mai raspunde la nume.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: