Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Celule stem

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
craciun2011

Data de inscriere : 13/12/2011

MesajSubiect: Celule stem   Mier 12 Iun 2013 - 4:56

Auzeam 'lume" din toate categoriile sociale si cu tot felul de probleme ca discuta despre celule stem in sus celule stem in jos, dar necunoscand problema prea specific nu stiu exact ce atitudine sa am. Voi ati incercat vreun produs dinacesta care- spun ei- ca stimuleaza producerea de noi celule stem or smth...? la povestea despre unul din acestea spre ex scrie  "REFACE INTREGUL ORGANISM prin inlocuirea celulelor, degenerate, mutante, bolnave cu celule noi, sanatoase"
A incercat cineva si cu rezultate notabile?
Sus In jos
ani

Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 35
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Celule stem   Mier 12 Iun 2013 - 11:06

Cunosc o mami care a incercat,dar copilul ei facuse paralizie cerebrala la nastere,in paralel cu celulele stem facea si terapie zilnic.Nu cred ca in autism vindeca ceva(parerea mea personala),din cate am inteles eu la autisti e un blocaj neurologic,un dezechilibru de substante la nivel de creier,ori in paralizia cerebrala inseamna niste vase de sange sparte pe creier deci in cazul asta ar fi ceva de reparat.Revenind la cazul de sus copilul recuperase destul de bine,putea merge,vorbea si romana si engleza ff bine dar stereotipii tot avea.Daca celulele stem ar putea vindeca autismul am sta la coada la clinici cu copiii.
In plus celulele stem se injecteaza in coloana,o mica greseala si pe langa autism te trezesti si cu un carut permanent.Asta e ceea ce stiu eu,daca am gresit imi cer scuze,eu asa am inteles cand ma luase si pe mine ''febra celulelor stem''

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos

Celule stem
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: