Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Actovegin Drajeuri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Actovegin Drajeuri    Joi 25 Apr 2013 - 2:16

Mi s-a rec de curand acest produs. Baiatul meu are 4 ani. Ce stiti despre el? Ati avut rezultate? ce reactii sunt?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
laura7

Data nasterii : 07/10/1973
Data de inscriere : 16/05/2012
Varsta : 43
Localizare : targoviste

MesajSubiect: Re: Actovegin Drajeuri    Joi 9 Mai 2013 - 21:18

buna,eu i-am dat fiului meu acest medicament,cam 2 ani de zile!cu pauze ,dar nu am vazut vreo imbunatire anume in comportamntul lui!merita sa incerci!
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: Actovegin Drajeuri    Joi 9 Mai 2013 - 22:32

am inceput sunt la a 9-a pastiluta. este putin cam agitat. dar n-am nicio imbunatatire poate ca e mai balbiit decat de obicei dar asta nu e un plus... o sa vad pe mai tarziu dc are vreun efect. Apoi o sa continui cu ascolecitina .
Tr sa tin tratam 3 luni apoi cred ca ma intorc la tonotil.....
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Actovegin Drajeuri    Vin 10 Mai 2013 - 8:28

Asta e cerebrolizinul-pastile? Asa stiu eu...la noi nu a mers , cel injectabil si am incercat de 3 ori..nu s-,,declansat"nimic , ne-am ales cu o agitatie extrema desi era micuta pe atunci ..nu intelegeam.de ce asa agitata....nu i-am mai dat deloc..

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
monica1968

MesajSubiect: Re: Actovegin Drajeuri    Vin 10 Mai 2013 - 12:19

Da gabi dr mi-a zis sa reduc la jumatate de pastila pe zi inca 4-5 zile si daca e tot asa sa ia tonotil eu cred ca nu ii mai dau deloc caci a devenit bilbiit, repezit la vorba, necooperant... au remarcat si terapeutele si educatoarele. o sa iau eu restul , dar cine stie ce mai imi face ..risatarunul nu i l-am mai dat si le-am luat eu un timp pana mi-a m dat seama ca mi-a facut rau eram extrem de nervoasa si certareata cu toata lumea, imi sarea tandara din te miri ce si foarte foarte rautacioasa. cum l-am oprit s-a rezolvat. Dar mai stii, oi avea si eu ceva pitici pe creier la cate probleme am.. ca toate de pe aici....
Sus In jos
nico_g

Data nasterii : 29/05/1972
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Actovegin Drajeuri    Dum 12 Mai 2013 - 22:47

toate troficele cerebrale stimulează funcţiile creierului, global, pe toate ariile, inclusiv "piticii" (cum spune Monica [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]). Problema e că tocmai aspectele negative (comportamente nedorite, agitaţie psiho - motorie, irascibilitate, impulsivitate, agresivitate), produse ele însele printr-o hiperactivare a unor mecanisme, vor fi şi mai mult "hrănite". Astfel, la ariile deficitare, chiar şi stimulate, nu se pot observa îmbunătăţiri prea evidente pentru că, pe de o parte, sunt discrete (niciun medicament nu face minuni!) şi pe de alta sunt blocate / eclipsate de agravarea problemelor deja existente. Şi eu am încercat cu encefabol, tanakan, tonotil etc. pentru a-i declanşa vorbitul dar, devenea atât de agitat, nervos, impulsiv, încât chiar regresa pe cognitiv, iar de vorbit... nici gând!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Actovegin Drajeuri    Astazi la 23:43

Sus In jos

Actovegin Drajeuri
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: