Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Piracetam?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Crina O.

Data nasterii : 13/08/1979
Data de inscriere : 01/02/2013
Varsta : 37
Localizare : Sighetul Marmatiei, jud. Maramures

MesajSubiect: Piracetam?   Dum 10 Mar 2013 - 2:06

Nu am gasit pe nimeni luand tratament cu piracetam 400mg? Ma ajutati, va rog? As dori macar o parere? Eventual un inlocuitor naturist pt Piracetam? Nu ma pricep deloc si totusi de ce piracetam? Raluca nu pare uituca si memoreaza destul de repede. Mi s-a zis ca este un copil foarte receptiv si trebuie sa ma folosesc de acest lucru in terapie. Inteleg recomandarile medicului de cure de Pikovit 5-5-0ml + Piracetam 400mg 1/2-1/2-0 tb/zi, 20 zile/luna, timp de 10 luni; dar as vrea altceva in loc de piracetam. Am citit mai multe pareri pe google pro si contra. Pot sa primesc vreun sfat?
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Piracetam?   Dum 10 Mar 2013 - 2:42

E un fel de apa de ploaie . E o substanta veche , Andreea a primit piracetam acum 13 ani , nu face minuni , daca nu-l gasesti nu-ti bate capul . pikovitul sunt vitamine , asa ca , nimic nou...

asta am gasit eu:

- Tratament simptomatic al sindroamelor psiho-organice, caracterizate prin pierderea memoriei, tulburări de atenţie şi lipsă de concentrare.
- Mioclonii de origine corticală, singur sau în asociere (soluţia orală sau injectabilă).
- Vertij şi tulburări de echilibru, exceptând ameţeli de origine psihică sau vasomotorie.
- Profilaxia şi tratamentul crizelor vaso-oclusive din siclemie.
Indicat la copii pentru:
- Dislexie, în asociere cu logoterapie.
- Profilaxia şi tratamentul crizelor vaso-oclusive din siclemie.

Dupa cum observi stimuleaza creierul , posibil daca fetita ta e agitata de felul ei s-o agite mai multa , daca nu e agitata , s-ar putea sa-i faca un pic de bine .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
Crina O.

MesajSubiect: Re: Piracetam?   Dum 10 Mar 2013 - 4:33

Mersi. Agitata nu e de felul ei. Sincer nu stiu dar nu vreau sa-i dau piracetam. As vrea sa-n cerc ceva naturist. Ii dau Ralucai ulei de peste adus din Germania "pure encapsulations EPA/DHA liquid" si ma gandesc sa-i dau totusi impreuna cu Pikovit. Dar am citit pe aici despre Mentat? Se mai gaseste?
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: Piracetam?   Dum 10 Mar 2013 - 7:15

piracetam mi sa recomandat si mie dar de la o clinica din budapesta unde am facut tot pachetul de analize si mi la recomandat medicul -sef de sectie neurologica
eu nu l-am administrat fetitei pt ca pe ea ar fii agitat-o mai mult decat este si am decis impreuna cu medicul homeopat din tara sa nu il administram
daca fetita ta nu este hiperkinetica atunci administreaza-i o doza minima sa vezi daca are efect
poti incerca si cu mentat (sa reluat comercializarea lui si il vei gasi) dar mai intai cu juma de pastila pt ca si acela agita
de retinut ca majoritatea medicamentelor fie ele alopate sau nu daca sunt pt stimularea creierului atunci copilul devine mai agitat mai mult sau mai putin in functie de copil
daca fetita ta este inca mica ar merge foarte bine pe tratament homeopat impreuna cu o detoxifiere de vaccinuri si metale grele.
noi suntem de vreo 4 ani pe tratament homeopat si inca isi mai fac efectul
sucess si multa intelepciune in luarea decizilor
Sus In jos
Crina O.

MesajSubiect: Re: Piracetam?   Dum 10 Mar 2013 - 14:12

La Mentat in prospect scrie " copii peste 10 ani". A dat cineva la 2 ani jum?
Ralu are 2 ani si 7 luni! Dar altceva, tot naturist, in loc de Piracetam, la care nu-mi place ce scrie la reactii adverse. As vrea ceva ce ar merge la 2 ani jum. si fara reactii adverse. Unde sa caut?
Sus In jos
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Piracetam?   Dum 10 Mar 2013 - 23:07

eu zic sa incverci tratamnetul dat si dc nu ai rezultate schimba medicul
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Piracetam?   Astazi la 6:18

Sus In jos

Piracetam?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus