Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

ma poate ajuta cineva?...???

In jos 
AutorMesaj
ada

Data de inscriere : 04/05/2011
Localizare : giurgiu

MesajSubiect: ma poate ajuta cineva?...???   Joi 10 Ian 2013 - 0:42

noi vrem sa plecam in SPANIA si m-am interesat unde trebuie sa ajung pt a-i face lui david acte de handicap pentru a putea beneficia de acele drepturi. problema este ca stiu unde trebuie sa merg dar nu stiu exact ce acte imi trebuie sa duc acolo de aici...am vorbit si cu dana horodetchi cea care e stabilita acolo dar ea a nascut baiatul acolo deci are cetatenie spaniola cel mic asa ca el nu avea nevoie sa duca nimic de aici, acum eu nu o pot pune pe fata sa se intereseze pt mine caci e deranjul prea mare si nu are nici o obligatie sa o faca...asa ca va intreb pe voi poate stie cineva cam ce acte este nevoie sa duc...banuiesc ca se tine cont de certificatul lui de aici pt a dovedii..nu stiu nu am nici o idee....VA MULTUMESC!
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: ma poate ajuta cineva?...???   Joi 10 Ian 2013 - 4:40

cel mai important este sa fie traduse
in rest sigur o scrisoare medicala de la medicul neurolog cu diagnosticul corect si complet care sa fie si acela tradus si in care sa scrie si tratamentul care la urmat.
informati utile si necesare care sigur o sa iti trebuiasca peste tot (la un nou medic neurolog,la un centru unde va fi primit,la o gradinita speciala,la protectia copilului de acolo....etc)
SUCCES
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 48
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: ma poate ajuta cineva?...???   Joi 10 Ian 2013 - 4:43

Habar n-am dar ma gandesc ca n-ar strica sa ai acte traduse in limba spaniola ..
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
ada

Data de inscriere : 04/05/2011
Localizare : giurgiu

MesajSubiect: Re: ma poate ajuta cineva?...???   Joi 10 Ian 2013 - 5:21

Da la asta m-am gandit si eu ca trebuie traduse si pana la urma asta am sa fac , sa vedem ...multumesc mult de raspuns
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ma poate ajuta cineva?...???   

Sus In jos

ma poate ajuta cineva?...???
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: