Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

TRATAMENTE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: TRATAMENTE   Mier 9 Ian 2013 - 4:10

DACA CINEVA A FOLOSIT ANASTEN JUNIOR (SUPLIMENT) ROG A POSTEZE REACTIILE
Sus In jos
cris31

Data de inscriere : 09/10/2011
Localizare : BRASOV

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Joi 10 Ian 2013 - 0:34

Noi am folosit.A devenit foarte agitat.Alerga fara oprire.
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Joi 10 Ian 2013 - 0:57

Multumesc. am cumparat si eu 1 flacon . mie dr mi l-a recomandat sa i-l dau atunci cand suntem in tura de Complex de B-uri ( adica dupa tura de Tonotil ) Continutul de L Carnitina este inovatia caci restul sunt vitamine. Pe alti copii Carnitina i-a ajutat la vorbire. O sa vad si eu ce se intimpla. Daca devine agitat am incurcat-o caci si asa e plin de energie..
Sus In jos
Ruthi

Data nasterii : 22/02/1986
Data de inscriere : 24/08/2012
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Joi 10 Ian 2013 - 2:22

Eu chiar zilele astea ma gandeam daca exista L-carnitina pentru copii.... Monica, tie ce medic iti recomanda tratamente? vreau si eu sa gasesc un doctor care sa imi spuna ce as putea sa-i mai dau, ce analize sa ii mai fac. Multumesc
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Joi 10 Ian 2013 - 2:28

Dr Raluca Grozavescu . si Dr Naghiu .
Sus In jos
maria

Data nasterii : 04/09/1970
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 46
Localizare : TG NEAMT

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Joi 10 Ian 2013 - 10:23

Buna dragi parinti ,ACTOVEGIN ,a administrat cineva copilului sau ____terapeuta noastra ne-a recomandat
Sus In jos
iulia

Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 49
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Vin 11 Ian 2013 - 3:39

Actovegin drageuri

Compozitie Fiecare drajeu contine 200 mg hemoderivat deproteinizat din sange de vitel. Proprietati si eficienta Actovegin este un extract deproteinizat din sange de vitel. Imbunatateste utilizarea oxigenului si favorizeaza aportul nutritiv la nivel celular. Astfel sunt favorizate procesele care necesita aport crescut de oxigen, cum ar fi vindecarea plagilor. De asemenea creste aportul sanguin la nivelul zonelor tisulare ischemice. Indicatii In tratamentul afectiunilor metabolice si circulatorii cerebrale. Continuarea tratamentului injectabil si a perfuziilor din afectiunile metabolice si circulatorii cerebrale. Dozare si mod de administrare In lipsa prescriptiilor medicale, urmati cu strictete urmatoarele doze:1-2 drajeuri se iau cu putin lichid inainte de masa. De trei ori cate 2 drajeuri pe zi. Drajeurile vor fi administrate pe o perioada de 4-6 saptamani. Contraindicatii Produsul nu trebuie utilizat daca pacientul se cunoaste alergic la Actovegin

Deci se pare ca este recomandat pentru circulatia cerebrala printre altele, sincer asa ceva nu ne-a recomdandat nimeni dar asta nu inseamna ca nu poate fi de folos.
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Vin 11 Ian 2013 - 4:18

da,i-am dat actovegin
ca si inlocuitor la cerebrolysin cand era mai mica sa nu o mai intep cu acul
are aceleasi efecte ca si cerebrolysin
Sus In jos
oana07

Data de inscriere : 12/04/2013

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Vin 12 Apr 2013 - 4:14

buna ziua , eu sunt noua aici ,va cer ajutor pentru a gasi acest medicament risatarum pentru nepoteii mei , eu sunt in italia si am auzit ca se gaseste si aici , imi puteti indica voi daca l-ati folosit de unde l-ati cumparat si casa productrice ? multumesc
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   Vin 12 Apr 2013 - 5:04

nu se mai produce de 2 ani. firma din germania a pierdut licenta IN franta este Cleregyl dar numai pt adulti. Se considera un drog de aia l-au scos pe cel pt copii. Asa ca nu-l mai cauta-ti .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: TRATAMENTE   

Sus In jos

TRATAMENTE
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament. :: Intrebari diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: