Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

cum se administreaza remediile homeopate?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: cum se administreaza remediile homeopate?   Vin 28 Dec 2012 - 0:31

Cum dati remediile ? il tii o jumate de ora fara masa/apa si le adm si apoi inca o jumate de ora la fel? Caci am citit ca nu e musai sa respecti timpul asta/ de jumatate de ora. Eu asa am facut pana acum dar mi-e din ce in ce mai greu sa le dau laanumite ore si sa -l mai tin si nemincat o ora.. desi intelege ca dc a luat bomboane nu tr sa manince daca il las nesupravegehat tot mai apuca cate ceva ( apa un biscuite.. ) Deci care e timpul minim ? stie cineva?
Sus In jos
nico_g

Data nasterii : 29/05/1972
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 45

MesajSubiect: Re: cum se administreaza remediile homeopate?   Vin 28 Dec 2012 - 1:37

Ideal aşa ar fi: cel puţin jumătate de oră înainte şi după remediu. Într-adevăr e foarte greu de respectat. Medicul homeopat care l-a tratat pe copilul meu mai mult de 2 ani, mi-a spus că macar 10 minute să fie înainte de masă şi jumătate de oră după masă, în situaţia în care aveam remedii din 2 în 2 ore de la 7 dimineaţa până la 22,30 - 23, iar mesele durau foarte mult, având mari probleme cu alimentaţia. A fost foarte greu. Apoi, când a început grădiniţa, a fost şi mai greu... Dar a meritat!
Sus In jos
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 43

MesajSubiect: cum se administreaza remediile homeopate?   Vin 28 Dec 2012 - 1:47

eu stiu ca inainte trebuie sa fie nemancat jumate de ora...apoi dupa administrare timpul poate fi mai scurt ptr asteptare..eventual apa se poate bea...important dupa sa nu se introduca ceva mentolat ,ciocolata ,sa nu foloseasca in urmatoare jumate de ora tacamuri din metal..
desi am renuntat la tratament homeopat ptr autism de la varsta de 6 ani...mai acum cateva luni am folosit tot tratament homeopat ptr alta cauza medicala de alta natura si si-a facut efectul la crina dupa regula aceasta...

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: cum se administreaza remediile homeopate?   

Sus In jos

cum se administreaza remediile homeopate?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament. :: Intrebari diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: