Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

pasaje din Biblie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ani

Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: pasaje din Biblie   Joi 6 Dec 2012 - 11:48

Ioan cap 9,v.1-3:

1Cand trecea,Isus a vazut pe un orb din nastere.

2.Ucenicii Lui L-au intrebat:"Invatatorule,cine a pacatuit:omul acesta sau parintii lui,de s-a nascut orb?"

3.Isus a raspuns:"N-a pacatuit nici omul acesta,nici parintii lui;ci s-a nascut asa,ca sa se arate in el lucrarile lui Dumnezeu.''

Pentru toti acei care se intreaba ''de ce?'',am incercat sa ofer un raspuns,sa inteleaga fiecare ca nimeni nu e vinovat pentru boala copilului sau.Mult timp am crezut ca am pacatuit prea mult si acum sunt pedepsita,ma revoltam caci vedeam/stiam ca altii au gresit si mai mult si mi se parea tare nedrept.

http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/profile.php?id=100003337477680
Sus In jos
iulia

Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 49
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: pasaje din Biblie   Dum 9 Dec 2012 - 3:29

Ma bucur ca ai pus chiar acest pasaj Ani. Stiam de el...dar intrebarea care se ridica la unii mai carcotasi e : ..si cand va lucra Dumnzezeu? Lucrarea o fi doar trasnformarea noastra, in mai bine sau mai rau? Copii ??? Cu ei ce va fi??? Raman in continuare deosebitii satului? (scuze , dar e adevarat ce spun)

Sunt de in ce in ce mai multi.....doar ca ne purificam noi prin suferinta? DE CE la mine ramane in continuare.
Sus In jos
ani

MesajSubiect: Re: pasaje din Biblie   Vin 14 Dec 2012 - 13:05

F.Ap.14:22

''..El ii indemna sa staruie in credinta,si spunea ca in Imparatia lui Dumnezeu trebuie sa intram prin multe necazuri.''

as mai zice sa citim Epistola lui Pavel catre Romani...

Eu zic ca Dumnezeu lucreaza tot timpul.Desi oamenii au fost mereu carcotasi Dumnezeu nu i-a lasat,a dat ploaie si celor ce credeau si celor ce nu credeau(e un mic exemplu).Sincer,mie putin imi pasa ca e deosebitul satului.

Iacov 1:12-13:Ferice de cel ce rabda ispita.Caci dupa ce a fost gasit bun,va primi cununa vietii pe care a fagaduit-o Dumnezeu celor ce-L iubesc.Nimeni,cand e ispitit,sa nu zica ''sunt ispitit de Dumnezeu''.Caci Dumnezeu nu poate fi ispitit ca sa faca rau,si El insusi nu ispiteste pe nimeni.

Iacov5:13este vreunul printre voi in suferinta?Sa se roage!

5:15Rugaciunea facuta cu credinta va mantui pe cel bolnav,si Domnul il va insanatosa''

Sus In jos
ani

MesajSubiect: Re: pasaje din Biblie   Mar 15 Ian 2013 - 12:17

Romani 8:24-26

''.....dar o nadejde care se vede,nu mai este nadejde:pentru ca ce se vede se mai poate nadajdui?Pe cand,daca nadajduim ce nu se vede,asteptam cu rabdare.Si tot astfel si Duhul ne ajuta in slabiciunea noastra:caci nu stim cum trebui sa ne rugam.Dar insus Duhul mijloceste pentru noi cu suspine negraite.''

8:35-37

''Cine ne va desparti pe noi de dragostea de Hristos?Necazul,sau stramtoarea,sau prigonirea,sau foametea,sau lipsa de imbracaminte,sau primejdia sau sabia?Dupa cum este scris ''din pricina Ta suntem dati mortii toata ziua;suntem socotiti ca niste oi de taiat''.Totusi in toate aceste lucruri noi suntem mai mult decat biruitori,prin Acela care ne-a iubit.''

9:14 Deci ce vom zice?Nu cumva este nedreptate in Dumnezeu?Nicidecum!

.......

9:19:Dar imi vei zice:'atunci de ce mai baga vina?Caci cine poate sta impotriva voiei Lui?Dar,mai degraba,cine esti tu,omule,ca sa raspunzi impotriva lui Dumnezeu?Nu cumva vasul de lut ii va spune celui ce l-a facut 'de ce m-ai facut asa?'Nu este olarul stapan pe lutul lui,ca din aceiasi framantatura de lut sa faca un vas pentru o intrebuintare de cinste,si un alt vas pentru o intrebuintare de ocara?''

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: pasaje din Biblie   

Sus In jos

pasaje din Biblie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul unui parinte. :: Diverse. :: Credinta.-
Mergi direct la: