Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

socializare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
cristi

Data nasterii : 06/11/1995
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 21
Localizare : Braila

MesajSubiect: socializare    Lun 1 Oct 2012 - 7:08

sunt mama unui baiat de 17 ani cu retard si elemente autiste.a terminat 8clase la scoala speciala dar nu a reusit sa invete sa scrie si sa citeasca.acum sta acasa de un an si este foarte singur .nimeni nu-l intelege . copii de la bloc nu il accepa iar eu sufar alaturi de el cind vad ca este respins .ar vrea sa cunoasca si el alti copii cu acelasi gen de probleme pentru a vb pe mess ori pentru a ne intilni in oras daca sunt din braila.va multumesc.
Sus In jos
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 42

MesajSubiect: Re: socializare    Lun 1 Oct 2012 - 8:31

bine ai venit draga mamica, banuiesc ca pe baiat il cheama cristi...eu am o fetita aproape de 10 si 9 luni suntem din Galati...avem infiintata o asociatie de catre noi parintii tocmai cu scopul acesta de a organiza ptr ei activitati si pentru a ne cunoaste si ajuta reciproc.
citeste despre noi aici...http://autism.forumactual.com/t342p15-galati-asociatie
cred ca mai sunt cativa parinti din braila aici pe forum si poate reusiti sa va intalniti.
mai avem o fetita aici pe forum de 17 ani Andreea cu autism, e fata mamicii din oradea gabi.b care e prietena cu noi aici pe forum de multi ani si tinem legatura cu informatii si sfaturi necesare pentru fiecare etpa prin care trecem...deci inca o data iti urez bine ai venit si poate prin intermediul forumului va gasiti prieteni!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

cristi

MesajSubiect: Re: socializare    Lun 1 Oct 2012 - 21:44

va multumesc .sper din suflet ca baiatul meu sa-si gaseasca prieteni ca-ci suntem intr-o perioada foarte grea atit el cit si eu nu mai pot sa-l vad atit de singur mi se rupe sufletul cind imi spune MAMI VEAU SI EU PIETENI. ce pot sa- raspund .?ca nu vrea nimeni sa vb. cu el? nu am ce sa fac decit sa ma incui in baie si sa pling. De aceia va rog sa ma ajutati cumva daca sunte-ti din braila si ne putem intilni..eu nu prea ma pricep la calculator am ajuns la acest sait pe bijbiite..de aceia va las nr. de tel.0771211486 nu stiu sa intru pe cheat
Sus In jos
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Varsta : 42

MesajSubiect: Re: socializare    Lun 1 Oct 2012 - 23:48

spune-mi te rog baiatul tau are id de mess?stie sa scrie pe mess?...caci fetita mea are id de mess(si-a dorit sa aibe, m-a pus sa ii fac) dar nu isi da seama ca prin intermediul lui trebuie sa corespondeze ..pe ea o intereseaza iconitele emotive, sa isi puna poza la avatar,setarile ...etc
nu trebuie sa plangi ptr asta, prieteniile pot aparea pe parcurs important sa fiti optimisti si sa dati toata prietenia voastra ptr fiecare, chiar daca multi nu va vor ...asta o patim si noi.
mai vorbim...zilnic citesc pe forum si raspund ori de cate ori e nevoie si sper sa gasim solutii impreuna.

gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: socializare    Mar 2 Oct 2012 - 9:21

Cristi , tu esti mamica ...eu nu inteleg ...? Sau pe baiat il cheama Cristi . Si mai e ceva ce nu inteleg , cum va coresponda baiatul tau pe mess daca nu stie sa scrie si sa citeasca ? Daca esti mamica , atunci noi intre noi , mamicile , putem vorbi aici pe forum prin mesaje ...despre copiii nostrii ...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
cristi

MesajSubiect: Re: socializare    Mar 2 Oct 2012 - 9:53

eu sunt mama lui cristi iar pe mess poate se pot vedea si vb pri camera web
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: socializare    Mar 2 Oct 2012 - 22:29

Eu cred ca ar trebui sa cauti un grup in orasul tau , sau in apropiere , un grup de copii cu autism. Pe mess , eu una nu as fi de acord , daca e socializare sa fie ,,pe bune" , incearca cu fetele din Galati , au si copii mai marisori in asociatie , poate faceti iesiri sau intalniri [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: socializare    Astazi la 11:45

Sus In jos

socializare
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Sa facem cunostinta.-
Mergi direct la: