Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

ati folosit pure dha?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 43

MesajSubiect: ati folosit pure dha?   Mier 26 Sept 2012 - 23:15

am primit o intrebare pe privat de la un vizitator si anume:
"mai sant persoane care au folosit pure dha ?vreau si eu sfaturi daca au dat randament"

gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Varsta : 48
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   Joi 27 Sept 2012 - 0:37

Da si eu am primit..u stiu de ce aleg calea MP . Am folosit PURE DHA , perioada indelungata de timp , cu rezultate bune ...Uite aici cateva info pe subiect:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
anasperanta
Admin

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   Joi 27 Sept 2012 - 3:58

da asta ma intreb si eu de ce nu se scrie direct pe forum? ...
astazi am primit inca un mesaj privat de la un vizitator (fara nume),mi-a trimis sa ii scriu raspuns pe aderesa de e-mail...cred ca ai primit si tu gabi, caci mesajele ptr adiministratori se duc la ambii...
eu in general nu raspund mesajelor private ale vizitatorilor,raspund vizitatorilor doar atunci cand mesajelor lor sunt legate de logare, de functionare...ii ajut ca sa poata intra in interiorul forumului atunci cand nu se descurca... si atat.
in rest intrebarile ar fi bine sa fie scrise in cadrul forumului,caci pentru asta exista forum...
nu am timp sa scriu personal ptr fiecare vizitator,sunt un parinte de copil cu autism...timpul meu se limitaza sa scriu la comun ptr toata lumea...atunci cand consider ca pot sa dau un raspuns bun...

ANDRONESCU LILIANA-FLOREN

Data nasterii : 28/04/1976
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 41
Localizare : calarasi

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   Lun 8 Oct 2012 - 2:26

Buna ziua !
Eu i-am dat baietelului meu de 12 ani cu autism pure DHA , si a devenit mai agitat , nu mai sta la scoala in banca , deranjeaza orele , cea ce nu s-a intimplat pana acum ., el era un copil linistit
Sper sa se linisteasca , dupa intreruperea acestuia .
Nu mai cred in nici un medicament fie el si naturis .
Sus In jos
anasperanta
Admin

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   Lun 8 Oct 2012 - 3:59

multumim Liliana pentru raspuns...
la fetita mea orice i-as introduce ii da stare de agitatie...dar nu toti copii cu autism sunt la fel, unii copii tolereaza bine...dar eu nu mai fac experiente(la sugestia doctorului)...mie teama...al meu copil nu are agresivitate are latura asta mai afectata hiperchinezia dar daca ii dau ceva de linistire devine mai agitata si am observat ca dealungul timpului starea hiperchinetica se diminueaza fara medicamente odata cu cresterea.
de la 6 ani am incetat cu medicamentele acum are aproape 11...si s-a mai linistit.
am vrut si eu sa incerc acest medicament ,ma pusese pe ganduri dar tot asa auzisem de la o mamica ca nu ia facut bine ca la agitat si m-am oprit la timp...si cum a mea fetita este predispusa la asa ceva prefer sa nu mai incerc..

monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   Lun 8 Oct 2012 - 23:15

Ceea ce spuneti voi mi se pare ciudat dar nu imposibil. Oare ati incercat si produsel Cod liver oil ?
Are in structura aceeasi compozitie m, dar cu alta cantitate si este un produs din ficat de cod..
Uleiul de peste este foarte bun. pt copii.. Mai puteti inceca pe cel de la firma LYSY . Poate ar merita sa incercati si cod liver oil..totusi , uitati-va cu atentie la ce contine pure DHA si cod liver oil si poate va dati seama de ce va agita copiii.pure DHA
la baiatul meu de 3 ani, cand nu ii dau uleiu de peste, nu mai e asa atent, se simte imediat..
Produsele secom sunt bune, la nivelul la ce exista pe piata din Romania, caci mai sunt multe altele de top, care nu patrund pe la noi din lipsa de reclama...
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   Mar 9 Oct 2012 - 0:32

cand un medicament naturist agita copilul trebuie doar micsorata doza nu intrerupta
Sus In jos
nico_30

Data nasterii : 29/10/1980
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 36
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   Mar 9 Oct 2012 - 5:20

Si trebuie inlaturate si celelalte eventuale cauze ale agitatiei, pt a fi ferm convinsi ca este din cauza pure-dha...Eu sunt PRO. adica sunt de parere ca toate aceste suplimente ajuta pe parcurs, am incercat si noi pure-dha si la noi a avut efect pozitiv...Bineinteles ca nu fac minuni, dar clar ajuta...Si intotdeauna mare grija la modul de administrare, daca mai dai ceva concomitent cu el, intotdeauna urmariti un grafic prescris de medic...fiindca de regula nu merg toate odata, se fac pauze intre ele etc...

Succes[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://euluptcuautismul-tupotisamajuti.blogspot.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ati folosit pure dha?   

Sus In jos

ati folosit pure dha?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament. :: Intrebari diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: