Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

ati folosit aloe vera?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: ati folosit aloe vera?   Mier 26 Sept 2012 - 22:42

Sunt sucuri diverse pe piata. Ati folosit? A avut efect benefic a/a copiilor?
Am o prietena care le a fetelor ( sunt in a 5-a) zilnic . Ce parere aveti
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: ati folosit aloe vera?   Joi 27 Sept 2012 - 0:46

Nu nu am folosit Aloe vera , dar stiu pe cineva care a folosit Aloe Vera perioada indelungata (datorita reclamelor existente peste tot) si copilul s-a ales cu deficit de calciu , i s-au cariat foarte multi dinti , in urma administrarii . Acum , poate era o predispozitie sau nu , nu stiu dar , la fel ca si in cazul Pastilelor cu Ulei de peste (care contin foarte multa grasime) , pot exista la unii copii si efecte adverse de ex intoleranta la grasimi . Andreeei a trebuit sa-i dau cu foarte mare atentie uleiul , in cantitati mici deoarece avea stari de greata la cateva ore dupa . Homeopatul care i-a prescris Pastil;ele de ulei mi-a recomandat sa-i reduc doza zilnica , si asa a functionat . Ma gandesc ca si Aloe Vera e bun ..luat cu anumita masura .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro

ati folosit aloe vera?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament. :: Intrebari diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: