Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

spray nazal B12

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
monica1968

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: spray nazal B12   Vin 27 Apr 2012 - 3:23

A incercat cineva vitamina B12 sub forma de spray nazal?

Cum a mers?
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: spray nazal B12   Dum 23 Sept 2012 - 11:29

Am administrat Methyl B12 oral am reusit sa aduc din SUA . 10 zile i-am dat - numai asa ceva fara nici un alt supliment decat homeopatele de la Naghiu. As putea spune doar ca era mai agitat si in verva toata ziua In primele 3 zile nu a mai dormit la pranz. era inrtr-o continua agitatie. Fata de perioada de acum cu Tonotil Vitamina C( normala) si Ulei ficat de cod. Urmeaza sa adaug de miine Ascorbyl palmitate sa vad ce se intimpla.
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: spray nazal B12   Lun 24 Sept 2012 - 1:09

Monica , am auzit foarte multi copii agitandu-se de la MetilB12 , chiar nu trebuie sa incerci orice , in ideea ca-i va fi bine copilului . Eu ma gandesc ca ar trebui sa pastyrezi doar ceea ce il tine focusat la orele de terapie si-l lasa sa doarma in orele obisnuite de somn. Uite de pilda eu nu i-am putut da Andreei Tonotilul , desi e mare , ca varsta , nu am putut , a agitat-o excesiv , am incercat si cu o fiola la 2 zile si tot asa , am renuntat in cele din urma....Prefer sa-i dau doar ceea ce ii mentine o stare buna , am renuntat la ideea de a incerca orice ...La varsta mica pe care o are baiatul tau e esential sa acumuleze prin terapie , si medicatie sau ,,naturiste" sau homeopate din cand in cand ... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
monica1968

MesajSubiect: Re: spray nazal B12   Lun 24 Sept 2012 - 1:39

mi-a recomandat medicul si apoi am mai descoperit o mutatie pe gena metilarii mTHFR si am citit ca vitaminele B metilate ar fi mult mai bine asimilate de organism mai ales ca are ac mutatie. ( dealtfel comuna la muuuula lume, cca 40% din pop. caucazian) . E drept ca nu asta-i cauza notelor autiste ( era prea frumos ...) Incerc ascorbylul si apoi TMG - ul. Multumesc de sfaturi
Sus In jos
monica1968

MesajSubiect: Re: spray nazal B12   Joi 18 Oct 2012 - 5:49

Dupa ascorbyl palmitate, ( Vitam C activa) luata 10 zile 5 zile 250 mg, apoi urmatoarele 5 , 500 mg, s-a vazut clar un plus pe vorbire...
Nu a fost agitat deloc, adica am fost multumita.
Urmeaza o noua repriza de vitamina C - 10 zile cand ii voi mari doza zilnica -

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: spray nazal B12   Astazi la 6:15

Sus In jos

spray nazal B12
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: