Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Cum se ajunge de la gara de nord la complexul Europa?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
alessya

Data nasterii : 19/05/1986
Data de inscriere : 23/10/2011
Varsta : 30
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Cum se ajunge de la gara de nord la complexul Europa?   Mar 7 Feb 2012 - 3:24

Buna
Ma puteti ajuta cu o informatie? As vrea sa ajuns la complexul Europa, eu sunt din Ploiesti si trenul o sa ma lase in Gara de Nord. Cum ajung de acolo la Europa? Am citit pe net ca este langa Dragonul Rosu, stiu ca este un tren pana acolo sau mai avantajos este cu metroul si linia 21?(tramvai parca am citit). Vreau sa mai cumpar materiale educative pentru baietelul meu si m-a rugat o prietena care confectioneaza margele sa ii caut si ei diferite accesorii...gasesc asa ceva (materiale educative si margele ) acolo?
Sus In jos
camel

Data de inscriere : 31/07/2010

MesajSubiect: Re: Cum se ajunge de la gara de nord la complexul Europa?   Mar 7 Feb 2012 - 6:04

eu am fost cu mult timp in urma la europa...dar toate jucariile erau chinezisme ieftine care nu rezista..tu asa trebuie sa-ti alegi materialele pt terapie incat sa reziste la sute de utilizari..exmpl un mar de plastic il folosesti si la programul receptive obiecte si la programul de asocieri si la programul de verbalizare si la programul de culori si la joc imaginativ (la piata/magazin) si la receptive actiuni (mananca mar) etc

din experienta mea personala pot spune ca am regretat toate chinezismele ce le-am cumparat...am zis ca fac si eu economie,dar au tinut ff scurt timp si tocmai cand le invata copilul nu mai avea ce folosi ..s-au spart incat au devenit si periculoase pt utilizare (piese mici desprinse, colturi taioase)..iar jucariile gen trenuri/masinute ce le-am cumparat pt recompense i-au creat frustrari maxime din cauza ca s-au defectat uneori si de la prima utilizare

ce mi-a fost de folos si in continuare asa voi cauta...sunt jucariile second hand de marca...calculate pret de achizitie/calitate/durata de folosire au raportul cel mai bun

Data de inscriere : 05/10/2011
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Cum se ajunge de la gara de nord la complexul Europa?   Mar 7 Feb 2012 - 7:14

alessya a scris:
Buna
Ma puteti ajuta cu o informatie? As vrea sa ajuns la complexul Europa, eu sunt din Ploiesti si trenul o sa ma lase in Gara de Nord. Cum ajung de acolo la Europa? Am citit pe net ca este langa Dragonul Rosu, stiu ca este un tren pana acolo sau mai avantajos este cu metroul si linia 21?(tramvai parca am citit). Vreau sa mai cumpar materiale educative pentru baietelul meu si m-a rugat o prietena care confectioneaza margele sa ii caut si ei diferite accesorii...gasesc asa ceva (materiale educative si margele ) acolo?

Alessya

In Complexul Europa nu gasesti nici un fel de jucarie educativa.si nici altfel de jucarie. Pierzi vremea. si sunt in desfiintare...

Daca vrei Jucarii ( Chinezisme) cum zicea cineva. sunt pt toate buzunarele in Dragonul Rosu. Peste linia CFR .Numai de acolo.

Eu de acolo am cumparat la preturi f. bune camioane, trenulete, jucarii muzicale, fel si fel... Daca ai noroc sa gasesti si educative sunt destule. (Este un Pavilion sau 2, numai de jucarii. ) ( Si se vinde si la bucata. ) etc pe care le gasesti in magazine la pret dublu.

E rau ca vii din Ploiesti la Gara de Nord, in alt capat al Buc. Este o linie CFR chiar in Dragonul Rosu , stiu sigur ca vine de la Constanta. Poate gasesti o legatura si cu Ploiestiul.

Oricum in Dragon tr. sa ajungi dimineata devreme, pe la 7.-7-30 ca la ora 11.00 se trag obloanele ( Simbata ) Duminica este Inchis. E greu sa ajungi de la Gara de Nord.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum se ajunge de la gara de nord la complexul Europa?   Astazi la 6:11

Sus In jos

Cum se ajunge de la gara de nord la complexul Europa?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul unui parinte. :: Diverse.-
Mergi direct la: