Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Ce stiti despre anumiti doctori ,ce tratament aplica si ce rezultate.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 48
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Ce stiti despre anumiti doctori ,ce tratament aplica si ce rezultate.   Mier 19 Oct 2011 - 9:56

Monica eu nu stiu ce tratament ai tu de la Naghiu . Parca ziceai ca acum scoti aluminiul si ca puiul tau nu e bine , daca ai si antivaccin cu atat mai mult , va fi o perioada destul de grea pentru el . Chiar tu ai scris ca homeopatia nu elimina metalele grele din organism , si asta stiu si eu ca e asa . Eu nu am facut la Naghiu eliminare de metale grele , Andreea mea a facut tratament pentru antivaccin si diferite fobii care au aparut de-a lungul timpului . Antivaccinul ti-l da pentru a contracara efectele vaccinarilor copilariei .

Starlight a vorbit doar cu Iulia de aici de pe forum , nu ne-a impartasit prea multe despre copilul sau doar ce stiu de la Iulia , el a intrat sa ne spuna despre efectele benefice ale zeolitului fara sa vorbeasca prea mult de copilul sau.
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
ancuta

Data de inscriere : 09/12/2011

MesajSubiect: Re: Ce stiti despre anumiti doctori ,ce tratament aplica si ce rezultate.   Sam 10 Dec 2011 - 6:39

Buna

Oare tratamentul homeopat poate produce si rau la copii? Noi am fost la Dr Naghiu. Dupa o luna de zile de tratament copilul nu a mai spus ca vrea sa faca la olita , plangea din nimic, devenise foarte sensibil, daca il implingea un copil cu un deget plange. Am intrerupt tratamentul brusc si dupa o saptamana si-a revenit cu plansul din nimic dar a durat 6 luni sa spuna ca face iar la olit.

Ce s-a intamplat bun. Dormea foarte bine si parca a devenit putin mai afectuos.

Asi vrea sa incepem iar tratamentul (mai ales pentru problemele de somn)dar sunt in dubii. ce parere aveti?
Sus In jos
camel

Data de inscriere : 31/07/2010

MesajSubiect: Re: Ce stiti despre anumiti doctori ,ce tratament aplica si ce rezultate.   Sam 10 Dec 2011 - 9:38

in timpul tratamentului homeopat si la copiii mei au aparut stari de sensibilitate excesiva, cand parca plangeau din orice si ii "afecta" orice nimic..dar au fost stari trecatoare

iar regrese semnificative si de durata pe cognitiv sau in achizitiile deja realizate (=gen mers la toaleta) avand ca si cauza remediile homeopate nu am avut in toti acesti ani

din punctul meu de vedere, in cazul copiilor mei tratamentul homeopat a fost util..atat pe partea de autism+retardul asociat, cat si la modul general....exemplu in acest an pana acum in luna decembrie copiii mei nu au racit nici macar o data, desi au fost inconjurati de copii si adulti "virusati in ultimul hal"...si aceasta imunitate si-au dobandit-o in primii 2-3 ani, exclusiv pe baza sfaturilor medicului homeopat

MesajSubiect: Re: Ce stiti despre anumiti doctori ,ce tratament aplica si ce rezultate.   

Sus In jos

Ce stiti despre anumiti doctori ,ce tratament aplica si ce rezultate.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: