Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Buna ziua

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
yanissiab

Data nasterii : 09/08/1981
Data de inscriere : 06/09/2011
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 1:13

Va salut eroi ai acestor copii care au atata nevoie de calmul si dragostea noastra nelimitata.....

Sperantele devin realitate doar cu munca in cazul nostru ....nimic nu vine de la sine ...insa stim ca vom reusi cu voia Domnului !
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 1:17

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Te salutam si noi , cine esti? mamico?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
yanissiab

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 1:31

Am un copil (baietel )de 5 ani si 8 luni care in ianuarie anul trecut char dupa ce aimplinit 4 anisori am primit raspunsul final...TSA(tulburare din spectru autist) moment in care am inceput tearapiile si logopedia mai intens (pt ca mai facusem 6 luni de logopedie inainte ....dar nu in exces) am muncit impreuna cu psihologi ,educatoare si familie .. (in special sotul si fata care are grija de el....) zi si noapte iar dupa un an si jumatate raspunsul celor care se ocupa de el a fost:"ne vom pregati de scoala"...adica atat ne-a mai ramas...toata lumea spune ca este fenomenal ce se intampla cu el ...iar eu sunt extraordinar de fericita ca este cel mai optimist copil pe care l-am intalnit....

Bafta tuturor...eu zic ca se poate ....si am dovada clara cu cat mai devreme cu atat mai bine

Baietelul meu a inceput la 3 ani si jumatate logopedie ,la 4 ani (cand am aflat)terapie comportamentala ,art terapie ,vizita si joaca cu psiholog (acasa)+ logopedie ,la 5 ani jumatate continuam cu logopedie +vizita si joaca cu psiholog acasa si exercitiile si temele cu noi familia ...care sunt zilnice si sunt prin joaca ...dar teme bine stabilite.... pana la scoala

Bafta tuturor !!!!!
Sus In jos
yanissiab

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 1:36

Sunt o mamica din Bucuresti care abia acum mai pot respira cate 5 minute....si m-am gandit ca pot gasi aici noi metode...informatii...orice ma poate ajuta

dar ...si eu daca pot da un sfat si pot ajuta o voi face din toata inima ...stiu ce inseamna sa suferi si sa plangi noaptea in timp ce pregatesti temele pt adoua zi .. si sa te chinui sa faci rost de noi idei si sa nu semene o tema cu alta dar sa aiba acelasi inteles ...etc....

pupici...multumesc pentru primire...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 3:46

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]felicitari pentru reusita ! Poti citi , cand ai vreme Jurnalele copiilor nostrii , acolo scriem din cand in cand ce mai fac ei [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]in rest ne sfatuim si ne impartasim experientele . [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
yanissiab

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 4:33

am inceput deja sa citesc....formidabili oameni pe aici...
Sus In jos
nico_30

Data nasterii : 29/10/1980
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 36
Localizare : Galati

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 6:56

Cata nevoie mai avem sa auzim si astfel de povesti....ca intr-adevar SE POATE....Bine ai venit...
Sus In jos
http://euluptcuautismul-tupotisamajuti.blogspot.com/
alinutza

Data nasterii : 12/01/1972
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 44
Localizare : PLOIESTI

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mar 6 Sept 2011 - 8:59

Intr-adevar uimitor, ne dai sperante si eu una simt optimismul in ceea ce ai scris ! Asteptam sa ne mai scrii sa ne impartasesti din experienta ta.
Bine ai venit!
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: Buna ziua    Mier 7 Sept 2011 - 1:17

un calduros bine ai venit de aici din alba iulia
Sus In jos
yanissiab