Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

PURE DHA - intrebare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
alinutza

Data nasterii : 12/01/1972
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 44
Localizare : PLOIESTI

MesajSubiect: PURE DHA - intrebare   Vin 5 Aug 2011 - 3:31

Buna !!!
Azi am vorbit cu doua mamici cu copii autisti de 5 si respectiv 7 ani care mi-au spus despre acest medicament care este un produs ce contine Omega 3( puteti gasi prospectul pe net) si erau foarte multumite de rezultatele lui. In afara de acest produs de asemenea au folosit in cure de 3 luni -10 zile Cerebrolysin, 10 zile Tonotyl si 10 zile B Complex sirop, toate acestea impreuna au avut efecte uimitoare asupra copiilor lor, bineinteles mergand mana in mana cu terapia ABA. Copiii lor sunt deja la sfarsitul programului ABA adica mai au foarte putin de lucru.
Intrebarea mea este daca voi ati folosit acest produs si ce ati observat?
Sus In jos
goanga

Data nasterii : 01/08/1979
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 37
Localizare : alba

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Vin 5 Aug 2011 - 8:08

I AM LUAT SI EU LUI DAVIDUT DE VREO SAPTAMANA PURE DHA INCA NU SEVAD REZULTATE E PREA DEVREME MA GANDESC. DAR AM DE GAND SA I DAU 3LUNI TOATA CURA SI SA TIN DE EL.DE ASEMENEA PT LIMBAJ MA GANDISEM SI EU LA TONOTIL DESI INTAU AS FI VRUT RISATARUM DAR CUM DAVID ESTE MICUT SI LA UNII A DAT AGITATIE EL FIIND DE FELUL LUI MAI AGITAT CRED CA TONOTIL AR FI MAI INDICAT.PURE DHA SIMT CA II MAI REDUCE UN PIC DIN IMPULSIVITATE DAR CUM AM MAI SPUS LA MINE E PREA DEVREME SA MA PRONUNT.
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Dum 7 Aug 2011 - 7:30

Fara CEREBROLYSIN!!!! E pentru adulti care au suferit atacuri cerebrale . In strainatate nu se da asa ceva la copii . Despre PURE DHA e bun perioada indelungata , indeosebi de toamna pana primavara..

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
alinutza

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Dum 7 Aug 2011 - 23:55

scuze Gabi, dar ai impresia ca tot ce fac cei din strainatate este neaparat bine? De exemplu, sotul mamei mele din America a avut doua operatii pe cord, nu pot sa spun ca jalnice, poate mai rau, la una dintre ele au uitat nu stiu ce pensa inauntru. Eu am fost in America si nu am avut o parere foarte buna despre oamenii de acolo, adica daca-i intreba-i unde e Europa habar n-aveau, mi s-au parut cam limitati, dar asta e alta discutie!!!
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Lun 8 Aug 2011 - 0:01

Daca citesti pe seama subiectului..CEREBROLYSIN o sa realizezi ca 80% din cei care au administrat au avut agitatii deosebite. Binenteles ca si eu i-am dat Andreeei cand era mica , nici nu mai vreau sa-mi amintesc prin ce am trecut . Vorbeam prin prisma a ceea ce am citit pe seama acestui medicament de-a lungul anilor , marturii ale parintilor , cateva zeci...Poti incerca cu siguranta , daca merge la voi e ok , eu una nu mai vreau mai ales ca deregleaza si hormonal..Prefer varianta homeopata de CEREBRUM , administratea de OMEGA , Magneziu cu B complex , Mentat (daca-l mai gasesc) , deci astea pot avea acelasi efect ca Cerebrolyisinul , fara a afecta negativ , in cazul nostru.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Sus In jos
iulia

Data nasterii : 10/07/1967
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 49

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Lun 8 Aug 2011 - 4:26

Cerebrolozinul, Tonotilul si orice complex B este foarte bun in cazurile copiilor mai "planta' adica fara hiperkinetism si stari mai nervoase......Am vorbit cu mamici care au administrat asa ceva cu succes dar toti copii erau asa cum am incercat sa-i descriu mai sus.
Complexul de B-uri agita, Cerebrolizinul agita, si Tonotilul poate da agitatie daca copilul este alergic la unul din componenti ( de ex. cazul nostru)
Si eu i-am administrat lui Andi dar cu efecte absolut aiurea.
Cerebrolizin = nu i-am mai putut face baie o perioada pentru ca ii era frica daca il dezbracam ( sunt injectabile!!)
Tonotil = agitatie plus ecolalie la greu
Complex B - nu mai vorbesc.
Asa ca acele mamici de care vorbesti au avut un noroc ca aceste produse li s-au potrivit copiilor...Sunt intr-adevar cazuri in care aceste produse exact asa in schema amintita au succes - dar sincer m-as mira sa fie vorba de copii mai "energici"......
Sus In jos
alinutza

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Lun 8 Aug 2011 - 5:08

din fericire, Vladut face parte din copiii super linistiti si cuminti deci tare m-as bucura sa-l mai agite un pic. Eu o sa incep sa-i fac schema de tratament din septembrie, nu inainte de a merge la un neuropsihiatru, mai ales ca am renuntat la homeopate (n-au avut absolut nici un efect!!!).Va multumesc fetelor pentru informatiile pe care mi le-ati dat.
Sper sa ma ajute D-zeu si intuitia mea sa nu dea gres nici acum.
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Lun 8 Aug 2011 - 5:24

Incearca sa le folosesti alternativ , la noi Tonotilul a mers o fiola la doua zile , asa cu chiu cu vai . Si asta pentru ca sa vezi mai clar efectul fiecaruia . Mult noroc!

Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Mar 17 Iul 2012 - 7:22

noi siropul il folosim de vreo saptamana si este foarte bun pe stimulare verbala si atentie
Sus In jos
Ruthi

Data nasterii : 22/02/1986
Data de inscriere : 24/08/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Vin 26 Apr 2013 - 6:27

Buna, de unde ai luat acest sirop???
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Dum 28 Apr 2013 - 7:46

din canada
Sus In jos
STANCU NICOLETA

Data nasterii : 02/10/1974
Data de inscriere : 28/06/2013
Varsta : 42
Localizare : ALEXANDRIA, TELEORMAN

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Vin 28 Iun 2013 - 11:58

Ma intreb de ce este acest nevinovat Pure DHA INTERZIS femeilor insarcinate sau celor care isi doresc sa ramana insarcinate , atata timp cat el este indicat copiilor de varsta atat de mica si n ar contine decat ulei din ficat de cod.Ceva ma nelinisteste cu privire la el si mi as dori sa aflu un raspuns de la cineva care stie ceva despre el. Va multumesc si va doresc multa sanatate
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Dum 30 Iun 2013 - 3:16

Nu stiu de ce e interzis femeilor insarcinate, poate daca intrebi un medic s-ar putea sa stie explicatia . Ceea ce stiu cu siguranta e ca e un ulei pur , pentru ca uleiurile de peste au moduri diferite de extragere( mie mi-a explicat homeopatul care el aveam la vremea cand i-am dat Andreei , eram si eu curioasa de ce exista mai multe feluri si mai multe preturi ) , acest PURE DHA avand o metoda de extragere prin care isi pastreaza multe proprietati . la noi a functionat excelent desi Andreea era destul de mare cand i l-am dat . Poti incerca altfel de omega daca asta iti ridica semne de intrebare , mai exista cel din seminte de in .

Sus In jos
STANCU NICOLETA

Data nasterii : 02/10/1974
Data de inscriere : 28/06/2013
Varsta : 42
Localizare : ALEXANDRIA, TELEORMAN

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Dum 30 Iun 2013 - 6:22

Si Luca, baiatul meu este destul de mare, are aproape 11 ani si ii dau de cateva zile . Ramane de vazut . Cat timpĀ i ai dat Andreei?
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Dum 30 Iun 2013 - 6:58

I-am dat peroada indelungata la indicatia medicului , trei luni incontinuu.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: PURE DHA - intrebare   Astazi la 6:17

Sus In jos

PURE DHA - intrebare
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: