Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

cu ce inlocuim clopixolul???

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ion george

Data nasterii : 19/08/1974
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 42
Localizare : pitesti

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Mier 22 Iun 2011 - 8:43

lui alexandru am inceput sa/i reducem doza de clopixol , cred ca intr/o saptamana o sa renuntam , ce inlocuitor natural sa folosim , voi ce sfaturi imi dati....
Sus In jos
ani

Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 35
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Mier 22 Iun 2011 - 8:48

pai...eu sunt curioasa....ai zis ca el e linistit nu agitat,pt ce ii dai clopixol?ca eu stiu ca se da la cei care sunt agitati....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
ion george

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Mier 22 Iun 2011 - 8:52

am spus ca s/a mai linistit de la clopixol , dar vreau sa/l inntrerup , intrucat are efecte secundare , plange seara , are palpitatii,cateodata este somnolent , in prezent vreau l/am redus vreau sa/l elimin ...
Sus In jos
ion george

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Mier 22 Iun 2011 - 8:54

clopixolul i l/a recomandat doctorita de la Obregia , cand am inceput terapia si tratamentul era agitat , dar acum cu terapiile facut a devenit mai calm intrucat are ocupatii constructive , se joaca singur , cu copii adecvat....
Sus In jos
ani

Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 35
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: cu ce inlocuim clopixolul???   Mier 22 Iun 2011 - 9:01

in cazul asta ii poti da tei arginiu,cate 10 picaturi seara si cand e agitat(gasesti la plafar ori farmacie).Ii poti da mentat,omega 3,magneziu-calciu-zinc,o combinatie excelenta,sau magneziu-passiflora.Dar...acum cand ii reduci dozele de clopixol mare atentie ca va fi foarte agitat!Ii poti da deja si inlocuitorul sa-l ajute.Felicitarile mele ca renuntati la clopixol!Ar fi ideal sa nu mai incercati medicamente pe el,stiu ca a fost la sfatul medicului,dar cititi prospectele inainte.Medicii omit sa ne spuna de efectele adverse!Cand e agitat nu va enervati,faceti cu randul sa rezistati,eu si sotul faceam cu randul la aplaudat in fata lui sau mieunat pana raguseam!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
ela

Data nasterii : 26/05/1978
Data de inscriere : 03/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Rm. Sarat

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Dum 3 Iul 2011 - 11:08

noi am folosit clopixolul si l-am redus incet-incet, in momentul in care am inceput homeopatia.
am inceput cu o picatura seara cateva zile, apoi inca una, dupa care una dimineata si tot asa.
baiatul meu a fost extrem de agitat, dar noi i l-am administrat 3 ani si n-am crescut doza asa cum ni se indica de catre dr., gandindu-ma la efectele adverse si mai ales ca este un medicament care se administreaza doar adultilor. mai agitat dupa intreruperea lui n-a fost, poate si din cauza ca avea doza mica pt varsta lui.
Sus In jos
ion george

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Joi 7 Iul 2011 - 7:13

tu ce i-ai dat copilului am vazut ca teiul argintiu contine alcool 33%....
Sus In jos
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Joi 7 Iul 2011 - 22:41

oameni buni....o perioada de timp pana ce copiilor le iese medicamentele din organism sunt agitati...va spun sincer aveti rabdare cand ii vedeti agitati caci oricum medicamentele nu ii calmeaza ...cata rabdare sa aveti? un an ,doi ,trei fara medicamente...caci stiti ce se intampla in acest timp? organismulul copilului lupta cu "autismul" el singur se mai regleaza se mai linistesc...inlocuiti toate aceste medicamente somatice ,cu naturale suplimente de vitamine asa cum a enumerat ani mai sus,iesiti cu copilul afara la plimbare faceti ceva mereu care sa ii bucure, caci fiecare isi cunoaste copilul, luptati cu starea sufleteasca a copilului da-ti-le mereu stare de bine, caci asta li se va imprima in creier,in suflet ...stiu necesita timp rabdare , ca rabdare avem dar "timpul "e putin ...acesta e sfatul meu,luati in considerare atat cat considerati de cuviinta ...copilul meu nu e vindecat dar e mai linistit intelegator si fericit...acum e timpul sa invatam, sa ne corectam cat putem...

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: cu ce inlocuim clopixolul???   Astazi la 6:19

Sus In jos

cu ce inlocuim clopixolul???
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: