Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Unde sa fac analize mai aproape de orasul meu?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ion george

Data nasterii : 19/08/1974
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 43
Localizare : pitesti

MesajSubiect: Unde sa fac analize mai aproape de orasul meu?   Mar 21 Iun 2011 - 6:59

buna fetelor , am nevoie de cateva sfaturi de la voi .
lui alex nu i/am facut toate investigatiile medicale .
stie cineva unde se poate face un RMN mai aproape de pitesti , si la ce unitate , am inteles ca exista QEEG care este altceva decat EEG , aceasta unde se poate face , la Pitesti nu pre sunt medici specializati...
Sus In jos
nico_g

Data nasterii : 29/05/1972
Data de inscriere : 08/08/2010
Varsta : 45

MesajSubiect: Unde sa fac analize mai aproape de Pitesti?   Mar 21 Iun 2011 - 21:55

Din câte ştiu eu, nu poţi face RMN decât cu recomandare de la medic de specialitate (adică NPI). Tot medicul îţi va recomanda şi clinica la care să mergi, pentru că poţi avea surpriza să îi faci un RMN undeva şi medicul să îţi spună că el nu se bazează pe RMNul făcut acolo şi să te trimită în altă parte. Despre QEEG, (de altfel şi despre RMN) poţi citi la rubrica respectivă aici pe forum, pentru că sunt copii care deja au făcut. Dacă tu consideri că în Piteşti nu sunt specialişti buni, poţi merge în Bucureşti la Obregia, Grigore Alexandrescu sau alte clinici şi medicii de acolo îţi vor recomanda unde să faci RMN (dacă e cazul!) tot în Bucureşti.
Sus In jos

Unde sa fac analize mai aproape de orasul meu?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament. :: Intrebari diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: