Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Distribuiti | 

IMUNOREZISTAN JUNIOR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
camel

Data de inscriere: 31/07/2010

MesajSubiect: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Joi 16 Iun 2011 - 10:07

Folosesc cu succes acest medicament naturist la ambii copii, il administrez de la primele semne de raceala, iar de mai bine de 2 ani copiii nu au avut nevoie de antibiotic, raceala a ramas la stadiul de guturai si a durat maxim 7 zile.

Atentie!!!!!!!! NU SE ADMINISTREAZA O LUNA DUPA VACCIN DE ORICE FEL, FIINDCA ACCENTUEAZA EFECTUL NEGATIV AL VACCINULUI ASUPRA ORGANISMULUI COPILULUI.

Fetita mea a avut in martie vaccin pt tetanos, ultimul rapel, si in ziua vaccinului a luat de la cabinet un virus de raceala si cum dupa orice vaccin organismul copilului e mai slabit, a facut imediat o viroza cu febra, secretii etc. Nestiind de restrictia cu imunorezistan dupa vaccin (se pare ca in trecut era trecut pe prospect, dar acum nu mai scrie), am procedat ca de obicei pt tratarea racelii.

Vaccinul combinat cu imunorezistanul administrat imediat, au dat-o total peste cap si au dus la un regres extraordinar pe plan cognitiv, scaderea atentiei, cresterea autostimularilor/stereotipiilor. Efectiv ne-a anulat mai mult de un an de munca. Am scris aceste explicatii, ca sa intelegeti ca e chiar de analizat si procedat corect in perioadele de vaccinari. Din pacate nu am aplicat sfatul Iuliei sa o protejez inainte si dupa vaccin cu remedii homeopate..acum ne chinuim sa mai dregem ce se poate tot cu Thuya si apoi alte potente pt vaccin.

Binenteles la unii copii pot sa nu apara niciun efect negativ de la vaccin..la baiat niciodata nu am obs vreo problema dupa vaccin..dar uite ca la fetita nu a fost asa..si din pacate nu stim fiecare cum reactioneaza copilul, decat dupa vaccin si atunci putem regreta ca nu am actionat corect.

Aici e prospectul de la imunorezistan junior..pe care il voi folosi in continuare cu incredere, caci medicamentul ca atare e util, dar din pacate nu in orice situatie.

Producator : Plantextrakt
Compozitie : 100 gr contin extracte vegetale din : echinaceea (suc standardizat) - 20 gr, muguri proaspeti de coacaz negru (macerat glicerinic) - 6.67 gr, eupatorium perfoliatum 0.33 gr, pelargonium sidoides - 4 gr, fructe proaspete de maces - 25 gr, sirop din zahar invertit.
Administrare :
- copii 1-2 ani : 3 ml x 2 ori / zi
- copii 2 - 4 ani : 3 ml x 3 ori / zi
- copii 5 - 7 ani : 5 ml x 3 ori / zi
- copii peste 7 ani : 5 - 6 ml x 4 - 5 ori / zi.
Se poate administra si diluat in putina apa, in capacul dozator. Se continua administrarea si dupa imbunatatirea starii generale, timp de 3 - 4 zile.
Indicatii : Adjuvant in raceala si gripa. Se administreaza de la primele semne ale starilor febrile de tip gripal : curbatura musculara, dureri osoase, dureri de cap asociate cu globi oculari durerosi, inflamatii ale mucoasei nazale.
Scurteaza ciclul evolutiv al bolii, revigoreaza organismul slabit si creste rezistenta organismului la boala.
Continut : 100 ml.

Data nasterii: 29/05/1972
Data de inscriere: 09/08/2010
Varsta: 41

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Joi 16 Iun 2011 - 14:18

Din pacate, aşa este: la orice vaccin, organismul reactioneaza împotriva vaccinului cu atât mai puternic, cu cât imunitatea e mai puternică, mai ales dacă o "ajuţi" cu diverse produse. Că a mai venit "bonus" şi viroza... ghinion. Totuşi nu îţi fă probleme, că o să-şi revină din toate punctele de vedere. Se repară totul cu remedii, mai ales dacă le dai cât mai repede. Thuya i-am dat şi eu lui Răzvan şi alte câteva pe care nu le mai reţin, dar dacă vrei pot să caut, că e o schemă general valabilă. Mai e util să îi dai drenor hepatorenal (ăsta nu are mai multe diluţii9, se dă zilnic, de regula la orele 16. Îşi revine, că şi noi am păţit la fel când m-am prostit şi i-am făcut vaccin atitetanic acum 2 ani cand şi-a spart capul de calorifer şi, de frică, am acceptat tot ce i-au făcut la spital...
Mai vroiam să îţi spun că într-adevăr nu se mai găseşte Mentat în perioada asta. Şi eu îmi propusesem să îi dau lui Răzvan, dar prin august, înainte de şcoală, dar dacă ai spus că nu se găseşte am căutat acum, eventual să iau mai mult şi pentru voi şi pentru cine mai vroia. Chiar nu am găsit în cele 5-6 farmacii şi 3-4 magazine de naturiste... Peste tot îmi recomandau să nu mai caut la fel, până prin toamnă...
Imunorezistanul e bun într-adevăr, chiar e bun de dat şi în afara perioadelor de răceală, preventiv, în perioadele de risc (din toamnă până primăvara).
Cu Antonia, nu - ţi fă griji, o să-şi revină.
Sus In jos
camel

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Joi 16 Iun 2011 - 17:17

legat de mentat imi daduse iulia o speranta, dar din pacate au adus doar un inlocuitor, caci Mentat nu au avut de unde aduce distribuitorii

inca mai sper ca poate cineva gaseste la farmacie din stocul vechi si imi poate procura si mie, multumesc anticipat

Data de inscriere: 02/08/2010

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Joi 16 Iun 2011 - 22:40

eu am vorbit cu distribuitorii produselor hymalaia si mi-a zis cu certitudine ca din luna august intra pe piata cu siguranta
Sus In jos
nico_g

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Vin 17 Iun 2011 - 8:39

Cami, dar despre ce inlocuitor e vorba? M-ar interesa măcar ca idee, că poate ar fi bun şi acela. Dacă e din plante, se dă la copii şi nu are efecte secundare, l-aş încerca...
Sus In jos
camel

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Vin 17 Iun 2011 - 11:11

nu stiu ce inlocuitor era...i-a aratat vanzatoarea sotului meu ca are aceeasi substanta activa ca si mentatul...sincer eu as prefera sa iau mentat, daca acela le-a folosit la copii, nu inlocuitor..in mod sigur la magazinele naturiste daca fac comanda la furnizor stiu ei ce sa aduca daca esti interesata de inlocuitor

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Vin 17 Iun 2011 - 14:06

daca dai cautare dupa substanta din MENTAT vei gasi inlocuitori
BACOPA MONNIERI- substanta principala
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
claudia.s

Data nasterii: 08/04/1979
Data de inscriere: 06/01/2011
Varsta: 35
Localizare: beius

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Vin 17 Iun 2011 - 15:37

cami mi-am comandat imunorezistan sa-i dau toata sticluta sau cat? te rog sa-mi raspunzi mersi.
Sus In jos
camel

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Vin 17 Iun 2011 - 16:52

nu toata sticluta de imunorezistan junior..se da de la primele semne de raceala si vreo 2-3 zile dupa ce pare vindecat ca sa nu recidiveze raceala

scrie doza pe prospect in functie de varsta

am vazut ca nico zicea ca se foloseste si in perioadele cand nu e racit pt a-l imuniza

eu pt imunizare am folosit septilin, vreo 2 luni primavara si vreo 2 luni toamna..sau in alt an am folosit coughend tot asa pt imunizare perioade mai lungi..tot primavara si toamna

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Vin 17 Iun 2011 - 17:17

eu am folosit laptisor de matca pur
si mai folosesc junior imun de la firma cavit
dar acum observ ca este o discutie in care m-am bagat ca musca in lapte
va rog sa ma iertati

Sus In jos
alinutza

Data nasterii: 12/01/1972
Data de inscriere: 04/08/2010
Varsta: 42
Localizare: PLOIESTI

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Sam 18 Iun 2011 - 10:00

chiar ieri dupa ce citisem ce-ati scris voi aici despre Imunorezistan am mers cu Vladut la medic, fiindca a avut un virus urat in gat (pe care cred ca l-a luat de la mine ca nici nu am terminat eu bine cu branule, fortum etc ca a inceput el cu febra mare 39,9), ma rog, acum e bine dupa ce i-am facut 5 zile fortum pe branula, multumesc lui D-zeu ca a scapat!!! Asa si sa continui...si d-ra mi-a dat ce credeti? Imunorezistan - 10 ml/zi timp de 30 de zile pentru intarirea imunitatii asa mi-a zis ea . Eu am mare incredere in d-ra noastra, este cea mai buna din oras, dar si in ce ati scris voi aici, deci s-au potrivit bine toate, acum astept sa vad ce rezultate vor fi.noroc ca existati si ne mai putem sfatui...va multumesc!!!
Sus In jos
nico_g

MesajSubiect: Re: IMUNOREZISTAN JUNIOR   Lun 20 Iun 2011 - 9:24

Tot apropo de imunitate, lui Răzvan i-a mers cel mai bine cu Bronho-vaxom, dar atenţie pentru cei cu tratament homeopat, că medicii homeopaţi nu prea sunt de acord cu acest produs... Eu am încercat doi ani cu homeopate (Calendula + Echinacea + Phytolacca), aproape un an a fost foarte bine, nu a răcit deloc în condiţiile în care vara intra in fantâni arteziene şi se usca pe drum până acasă, intra transpirat la aer condiţionat, iarna stătea şi la -15 grade afară fără probleme, până când a făcut o laringită foarte urâtă şi din acel moment a început să tot răcească şi de fiecare dată forme foarte grave şi nu mai avea efect nimic din ce ii dădeam pentru imunitate. Când a intrat în colectivitate, tot anul a fost cam aşa: luni logopedie, marţi-miecuri-joi gradiniţă şi de vineri traheobronşită (că o făcea din prima, fără să treacă prin rino-faringite) cu febră 40, şi stătea acasă 2 săptămâni, apoi reluam după scenariu identic. Cineva m-a sfătuit să îi dau bronhovaxom câte 10 zile pe lună 3 luni primăvara şi toamna timp de cel puţin 2 ani. În toamna respectivă am început să îi dau concomitent cu antibioticul că iar începuseră răcelile, am continuat octombrie şi noiembrie. în iarna aceea a mai făcut doar vreo 2 viroze foarte foarte uşoare, i-am dat apoi şi primăvara, mai trebuia să reiau toamna trecută dar tot am amânat din diverse motive şi până la urmă nu i-am mai dat, dar nici nu a mai răcit decât foarte uşor, nici de antibiotic nu a mai fost cazul şi asta în condiţiile în care la grădiniţă în permanenţă sunt copii care bolesc cu capul pe bancă, tuşesc şi le curge nasul, iar soţul meu a avut câteva episoade de a zăcut în pat... Dar la bronhovaxom sau Lantigen B (ceva asemănător), cam asta e problema, e posibil să strice efectul la homeopate (la noi nu s-a întâmplat, e adevărat, dar ... mă gândesc să întrebaţi medicul homeopat dacă vă gândiţi să daţi vreodată; mie aşa mi-a spus doctoriţa homeopat la care mergeam).
Sus In jos

IMUNOREZISTAN JUNIOR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Tratamente. :: intrebari tratamente ptr copii si parinti-