Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

doamne ajuta!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
i0nutz

Data de inscriere : 09/03/2011

MesajSubiect: Re: doamne ajuta!   Mier 9 Mar 2011 - 11:51

Salutare tuturor. AM si eu un baietel de aproape 4 ani cu tulburare pervaziva de dezvoltare... autism. Caut de ceva vreme materiale didactice pentru a lucra cu fiul meu. Ma refer la asa numitele PICTOGRAME. Stie cineva unde gasesc asa ceva? Poate stiti vreu site, sau un magazin online ceva... Va rog sa imi spuneti si mie. Va multumesc anticipat
Observ ca nu prea sunt barbati pe aici, sa inteleg ca acestia nu prea se ocupa de copiii cu aceasta afectiune?!?
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: Re: doamne ajuta!   Mier 9 Mar 2011 - 11:58

bine ai venit ionutz
mai avem un singur tatic aici
in rest mamici
multe imagini gasesti pe autism.gamara
de acolo poti lista multe
mai gasesti linkuri multe cu astfelde imagini la noi pe forum la sectiunea "materiale pt terapie"
Sus In jos
claudia.s

Data nasterii : 08/04/1979
Data de inscriere : 06/01/2011
Varsta : 37
Localizare : beius

MesajSubiect: doamne ajuta!   Mier 9 Mar 2011 - 20:41

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] buna ionutz si bine ai venit printre noi.
Sus In jos
ani

Data nasterii : 28/02/1981
Varsta : 35
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: doamne ajuta!   Mier 9 Mar 2011 - 21:44

Buna,I0nutz,bine ai venit!Ai nimerit intr-o majoritate de femei,dar e ok,nu te speria.
Si da,in marea lor majoritate taticii nu se prea ocupa de copii,rolul lor se pare e sa asigure finantele in familie si se cam opresc acolo.....din pacate.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Nina

Data nasterii : 01/04/1968
Data de inscriere : 25/08/2010
Varsta : 48
Localizare : Arad (Lipova)

MesajSubiect: Re: doamne ajuta!   Mier 9 Mar 2011 - 22:52

Doamne ajuta iOnutz!
E bine cand se implica si taticii in terapie e chiar IDEAL (atat ptr copil cat si pentru mentinerea unei relatii frumoase in familie).
Uita-te pe acest forum, la terapia P.E.C.S. si vei gasi si un articol postat de gabi si link-uri cu materiale postate de camel si gabi.
Pe acest forum gasesti multe persoane cu experienta mai mare decat a multor psihologi! Si eu am primit aici sfaturi competente! Sanatate multa si succes [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] la studiu si rezultate frumoase in terapie!
Sus In jos
rodicac

Data nasterii : 19/03/1971
Data de inscriere : 02/08/2010
Varsta : 45
Localizare : Cugir

MesajSubiect: Re: doamne ajuta!   Mier 9 Mar 2011 - 23:06

Bine ai venit taticule si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ptr. implicarea ta in recuperarea copilasului
Sus In jos
ela

Data nasterii : 26/05/1978
Data de inscriere : 03/09/2010
Varsta : 38
Localizare : Rm. Sarat

MesajSubiect: Re: doamne ajuta!   Vin 11 Mar 2011 - 10:40

bine ai venit! tin sa contrazic spusele tale si anume, chiar daca sunt tatici care nu intra pe acest forum asta nu inseamna ca nu sunt implicati in terapie. pot fi subiectiva, asta pentru ca ,,taticul,, chiar lucreaza cu baiatul nostru, atunci cand programul de la serviciu ii permite.
multa putere de munca!
Sus In jos
simo z.

Data nasterii : 17/09/1973
Varsta : 43
Localizare : oradea

MesajSubiect: Re: doamne ajuta!   Dum 13 Mar 2011 - 7:18

Bine ai venit draga taticule
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: doamne ajuta!   Astazi la 23:43