Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

CARE ar fii cauzele acestei manifestari?

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: CARE ar fii cauzele acestei manifestari?   Sam 8 Ian 2011 - 5:22

Buna fetelor, vreau sa va intreb ceva...poate unele dintre voi ati mai citit despre david ca acum vreo 4 zile a facut temperatura 39, atunci i-am dat panadol, un supozitor si oscilococcinum la indicatia DR.Naghiu. VReau sa va spun ca de atunci lui david ia disparut orice urma de raceala si nici nu a mai facut temperatura, totul a revenit la normal insa tot cam de atunci david prezinta niste manifestari ciudate pe care pana acum NU SAU MAI INTAMPLAT...de cate ori se supara si nui comvine ceva se bate cu palmele pe urechi si tipa de nul mai pot oprii cu una cu doua , are momente cand e mai agitat si parca nu mai e cel pe care al stiu...adica DAVID CEL CUMINTE SI LINISTIT DE obicei se poarta normal ca intotdeauna dar cum am spus are aceste manifestari cateodata care ma baga la idei si sincer nu stiu care ar fii cauza???"!!! de ce asa dintr-o data?!!!oare aceste manifestari se datoreaza medicatiei homeopate pe care am inceput-o acum o luna jumate?...vreau sa mentionez faptul ca inca nu am inceput detoxifierea de vaccinuri...suntem la inceput de tot!!!
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 48
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: CARE ar fii cauzele acestei manifestari?   Sam 8 Ian 2011 - 5:38

Adriana, daca citesti cu atentie postari mai vechi ale jurnalelor copiilor mari , ai sa vezi cum de-a lungul timpului apar unele manifestari , autostimulari , autoagresivitati , comportamente ....apar unele si dispar altele . Spune-i medicului ...poate nu-i place ceva , sau poate a descoperit ca daca face asta va atrage atentia , copiii astia mereu gasesc ,etode,,nepotrivite,, de a atrage atentia unii scuipa , altii se musca , altii isi trag palme , altii..tipa , poate ar trebui sa-l inveti un comportament adecvat , daca-i place batutul din palme , invata-l sa bata si sa se opreasca la comanda STOP . Totusi n-ar strica un consult ORL , sa nu aiba ceva la urechi , oita sau altceva .Pentru schimbarea comportamentuluio nedorit apeleaza la coordonaturul de programe sa incerci sa gasiti impreuna o solutie , si la medicul homeopat...
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
Edelweiss67

Data nasterii : 14/08/1967
Data de inscriere : 01/12/2011
Varsta : 50
Localizare : Braila

MesajSubiect: Re: CARE ar fii cauzele acestei manifestari?   Vin 9 Dec 2011 - 4:47

Aceste manifestari apar...mai devreme sau mai tarziu, in comportamentul copiilor cu autism. Sunt agresivi cu cei din jur sau autoagresivi. Ei nu stiu, dar fac sau isi fac rau singuri.
Aceste manifestari apar de obicei din frustrare. Fie au probleme de socializare, fie de comunicare.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: CARE ar fii cauzele acestei manifestari?   

Sus In jos

CARE ar fii cauzele acestei manifestari?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: