Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Ati folosit Methil B12 ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
giosif

Data de inscriere : 06/08/2010

MesajSubiect: Ati folosit Methil B12 ?   Vin 29 Oct 2010 - 8:23

sunt o mamica din Braila si am un baietel de 8 ani jumatate.As dori sa intreb alte mamici daca au auzit sau au folosit Methil B12, injectabil, folosit in tratarea autismului. Am discutat cu o alta mamica din Braila care a gasit pe internet filmulete in limba engleza, dar eu nu cunosc engleza si as vrea mai multe pareri.
Sus In jos
gabi.b
Admin

Data nasterii : 14/10/1969
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 47
Localizare : ORADEA

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Dum 31 Oct 2010 - 0:28

Buna , nu nu am folosit...Am inteles ca are efecte bune , dar nu prea mai e ..,,la moda,, La noi in Ro nu cred ca se gaseste ...
Sus In jos
http://www.autismbihor.ro
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Lun 1 Noi 2010 - 5:27

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

despre metil b12
Sus In jos
giosif

Data de inscriere : 06/08/2010

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Lun 1 Noi 2010 - 12:05

Multumesc pentru site-ul trimis dar este in engleza, eu am vazut mai multe filmulete dar nu stiu deloc engleza. Mi-am luat ziarul cu manualul ,CD,DVD -urile in engleza sa incep sa invat cuvintele de baza. :study: :D
As fi fost curioasa daca cineva a folosit sau a auzit la noi in tara de acest tratament. Sunt importante si reactiile adverse, de aceea voiam pareri. Baiatul meu nu vorbeste (la 8,6 ani), am folosit risatarun, alopate cand era mic, homeopate de 3 ani aproape si pana in prezent, rezultate sunt mai mult pe parte afectiva, socializare, dar comportament si comunicare nu! Spune doar apa. Nu stiu daca mai sunt mamici care au copii nonverbali, sau daca sunt cazuri in care copiii au inceput sa spuna cateva cuvinte la o varsta mai mare as vrea enorm de mult sa vorbim, sa-mi dea anumite repere. Miercuri ma duc la dr.Naghiu la continuarea tratm. si prima data la logopedie,sa vad ce ma sfatuieste, ca pe el nu stiu daca pot sa-l fac sa stea in camera. Am auzit ca terapia aba este buna pentru demutizare ,dar oare doar pentru copiii de varsta mica sau se pot stimula si cei care deja au un comportament negativist la exercitiile de logopedie (miogimnastica).
De aceea as vrea sa incerc si stimulare cerebrala prin methil B12, daca a avut rezultate. Nu stiu cum sa procedez...!
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Lun 1 Noi 2010 - 23:06

Eu zic sa faci un jurnal copilului tau , asa cum avem toate . intri la JURNALUL COPILULUI MEU si--l faci scrind acolo ce stie el , pune acolo intrebari si iti vom raspunde daca stim :D
Sus In jos
hum

Data de inscriere : 01/12/2010

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Mier 1 Dec 2010 - 10:36

B12 as in vitamina B12?
Acid folic are siropul Vitam...zic pentru ca am citit cum ca e inrudit cu acidull folic si Vitam mi se pare ca are.
ce misto sunt fetisoarele
Sus In jos
ani

Data nasterii : 28/02/1981
Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Joi 2 Dec 2010 - 22:52

Hum,vrei sa fi mai explicit/a?
Adica methil 12 este echivalentul acidului folic?sau a vitaminei b12?
N-am inteles ce ai vrut sa zici,sa nu fie cu suparare.
Sus In jos
hum

Data de inscriere : 01/12/2010

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Vin 3 Dec 2010 - 22:04

Eu citisem parca ceva de acid folic si m-am gandit ca B12 o fi reprezentand vitamina B12. Nu am scris niciunde de echivalenta ;), din contra, am intrebat o cunoscatoare daca B12 din denumirea medicmentului vine de la vitamina B12.
Am scris de Vitam ca l-am luat eu mai demult pentru fata, cand cautam de fapt un siropel care sa aiba si fier. Si uitandu-ma acum in compozitia lui, am vazut si acid folic si B12.
Sus In jos
ion george

Data nasterii : 19/08/1974
Data de inscriere : 01/04/2011
Varsta : 43
Localizare : pitesti

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Mier 25 Mai 2011 - 9:29

ne-am uitat si noi pe site-ul in limba engleza cu privire la methil B 12 , marturiile parintilor pareau sincere , poate stie cineva de unde se procura...
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Mier 25 Mai 2011 - 9:31

Daca ai pe cineva in Italia te poate ajuta , de acolo a luat o mamica [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ion george

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Joi 26 Mai 2011 - 6:06

sub ce forma a cumparat ( spray , injectabile ) , care sunt mai eficiente , cum se eliberaza , numai cu reteta , sunt la fel ca cele din SUA ?
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Joi 26 Mai 2011 - 8:20

Eu stiu ca sunt niste fiole , si se cumpara de la farmacie . Dar nu sunt miraculoase [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
ion george

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Lun 6 Iun 2011 - 8:31

buna gabi , ajuta-ma sa vorbesc cu mamica care a cumparat Methil B 12 din Italia , poate un nr . de telef , am fost la medicii neuropsihiatrii din pitesti si nu au cunostinta de acest medicament , as vrea sa/l incerc cu alexandru ...
Sus In jos
gabi.b
Admin

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Lun 6 Iun 2011 - 12:04

mamica de care-ti zic are o sora acolo si s-a intamplat acum foarte multi ani . efectiv daca ai pe cineva in italia , roaga sa-ti cumpere de la farmacie. Dar sa nu te astepti la minuni.

Sus In jos
ion george

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   Vin 23 Dec 2011 - 9:04

as dorii si eu cateva informatii despre methil b12 , daca a dat cineva copilului sau , sub ce forma exista , am inteles ca exista si sub forma de spray , daca a avut rezultate ...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ati folosit Methil B12 ?   

Sus In jos

Ati folosit Methil B12 ?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Clinica virtuala :: Diagnostic si tratament. :: Intrebari diagnostic si tratament.-
Mergi direct la: