Copii cu autism

FORUM INFORMATIONAL PENTRU RECUPERAREA COPIILOR CU AUTISM

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

A racit ce sa fac sa se linisteasca?

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Dum 26 Sept 2010 - 3:15

DOAMNE simt ca nu mai pot :pale: ..de cand a racit David totul e un cosmar ziua nu doarme noaptea nu doarme plange si nu stiu cum sa-l fac sa se mai linisteasca... :sleep: daca il pun pe picioare rar se culca si daca incerc sa-l dau jos se trezeste imediat si incepe sa planga m-am saturat simt ca nu mai pot ma simt foarte foarte surmenata si obosita sunt cu moralul la pamant si cu rabdarea la limita! imi e foarte greu, nu ma ajuta nimeni cu el si practic nu stiu cum sa mai procedez?! cu siguranta dupa parerea mea i-ar trebuii un calmant care sa-i provoace si somnul ca in felul asta sa se odihneasca si el si eu... va rog sa ma ajutati fetelor...ce ar trebui sa-i dau de liniste ? sa-l faca sa doarma si noaptea?... va rog mult sa-mi raspundeti daca cititi mesajul meu :cry:
Sus In jos
angela

Data de inscriere : 01/08/2010

MesajSubiect: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Dum 26 Sept 2010 - 3:50

daca esti pe tratament homeopat atunci ignatia si kalium carbonicum
daca nu atunci cumpara fiole de magneB6 si de la plafar niste tei argintiu
o fiola de magneB6 pe zi si tei argintiu cate 10-15 picaturi intr-un pic de apa
si ca sa nu se repete acest episod exista la plafar fiole de laptisor de matca sunt cate 10 intr-o cutie
administreaza-i lunar cate o cutie si vei scapa doar cu reprize usoare de raceala
imunizare mai poti sa-i faci si cu picaturi de coacaze negre dimineata,macese la amiaz si porumbar seara
acest tratament ne-a prescris dr. naghiu iarna trecuta si a functionat
SUCCES
Sus In jos
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 43

MesajSubiect: Re: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Dum 26 Sept 2010 - 22:05

Adriana ....si crina mea de vreo 3 zile nu doarme bine,asa in reprize ,dar azi noapte a inceput sa aibe nasul infundat si a adormit deabia spre dimineata si de la 8 e treaza,nu am dus-o la scoala...a stat treaza si sa jucat cu papusa,dar eu nu pot sa dorm cand ea nu doarme,deci a aparut raceala si ea are stare de insomnie inainte cu trei zile, bineinteles din ce in ce mai accentuat.
draga mea sa ai grija de tine ca tu esti insarcinata...sa te incarci asa cu multa rabdare incearca sa nu plangi sau sa nu intri in stare de panica...e greu ,incearca sa te odihnesti macar cate putin,si incearca sa ceri ajutor de la familie...
i-am dat nurofen...nu are inca temperatura dar am zis ca poate o linisteste,dar degeaba...

angela

MesajSubiect: Re: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Lun 27 Sept 2010 - 2:12

si diana a inceput sa stranute si i sa infundat nasul
incepem de azi cu oscilo.... si pt nasul infundat am sa-i dau sambucus(remediu homeopat)
iar daca apare febra tot remediu homeopat am sa folosesc
in cazul iei functioneaza pt ca avem in spate laptisorul de matca datorita careai racelile le facem doar in forma usoara
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Lun 27 Sept 2010 - 3:28

Noi inca nu am ajuns la DR.Naghiu... dar o vom face abia pe la jumatatea lunii care vine si atunci bine inteles ca nu puteam sa-i dau din capul meu nici un tratament mai ales ca facuse si febra 😢 ! mai avem de facut doar astazi ultimele doua injectii (ampicilina-gentamicina) el numai asa se face bine si totul pe branula , e foarte rezistent la medicamente, nui pot da antibiotice pe gura deoarece nu-si face efectul si atunci sunt nevoita sa-l intep de fiecare data cand raceste. Iarna mai ales raceste cam de 2 sau 3 ori poate are imunitatea cam scazuta 😢 :?: ...azi-noapte adormit multumesc lui D-ZEU ca in felul asta am putut si eu dormii dar a devenit ca o spaima pt mine sa ma mai odihnesc noaptea de frica sa nu se trezeasca david si sa o luam din nou de la capat cu plansul... ARE NISTE STARI CIUDATE, NU DOARME DAR NICI PE MINE NU MA LASA NICI MACAR SA STAU ASA INTINSA ca se pune peste mine, ori ma loveste cu picioarele,ori ma trage de haine ori imi baga degetele in nas in ochii in gura si mai rau se da cu capul de mine si asta numai ca sa-l pun pe picioare. NU ca s-ar culca doar sa simta ca e leganat...as vrea sa-l dezvat dar nu pot deloc...asta ar insemna sa nu mai dormim deloc saptamani la rand...CE MAI cert este ca abia astept sa ajungem la DR naghiu poate ca tratamentul care mi-l va prescrie il va ajuta mult si mai ales sa doarma noaptea ca sincer..NU MAI POT 🇳🇴 IMI PARE RAU CA AM POSTAT MESAJUL UNDE NU TREBUIA ASA CA VA MULTUMESC CA L-ATI MUTAT VOI :flower: Nu stiu ce mas face fara acest forum ...va multumesc ca sunteti asa de dragute si ca exista si astfel de oameni...Va pup :flower: :flower:
Sus In jos
angela

MesajSubiect: Re: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Lun 27 Sept 2010 - 3:42

si noi prima problema cu dr.naghiu a fost sa-i regleze somnul
ea statea treaza de la 3 noaptea pana la 6 dimineta cand se culca inapoi si dormea pana la 9
si nu mai dormea de amiaz
am facut tratament homeopat si acum doarme chiar daca este racita
saraca se adapteaza situatiei si doarme cu gurita deschisa numai sa poata dormi
Sus In jos
anasperanta
Admin

Data nasterii : 18/06/1974
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 43

MesajSubiect: Re: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Lun 27 Sept 2010 - 6:22

adriana...si crina mea tot la fel statea in trecut numai pe mine ,pe burta mea nu ma lasa sa dorm,nu puteam sa stau si eu pe pat sa ma odihnesc,ma urmarea peste tot ,acum e mai bine ,dupa amiaza ea nu doarme dar o pun sa stea la calculator caci ii place si eu pot sa atipesc linistita...si de cand a inceput sa ii placa la calculator pot si eu dormi ...asta am observat si eu in timp ca am scapat de a mai sta pe mine.
acum chiar daca nu mai are calculator deschis tot nu mai sta pe mine...deseneaza pe caiet sau face altceva.

Day Lily

Data de inscriere : 23/09/2010

MesajSubiect: Re: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   Joi 30 Sept 2010 - 13:04

Daca agitatia este din cauza racelii atunci medicamentele care combat simptomele racelii gen paracetamol sau nurofen (ce-i recomanda medicul) scad febra si eventualele dureri de cap si copilul se odihneste mai bine si pe timpul zilei nu mai este asa dificil.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A racit ce sa fac sa se linisteasca?   

Sus In jos

A racit ce sa fac sa se linisteasca?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Copii cu autism  :: Sa ne cunoastem. :: Jurnalul copilului meu. :: Intrebari necesare pentru copil.-
Mergi direct la: